Oficjalnie: Lamine Yamal zamienił Nike na Adidasa [Aktualizacja 10:10]

Dariusz Maruszczak

26 lutego 2024, 10:10

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

W mediach wiele mówi się o napiętych relacjach Barcelony z Nike i możliwym rozwiązaniu umowy sponsorskiej między tymi podmiotami. Tymczasem na poziomie indywidualnym wschodząca gwiazda Blaugrany Lamine Yamal już rozstał się z tą marką i związał się z Adidasem.

Takie doniesienia pojawiały się już od tygodni, a dziś, mimo braku oficjalnej informacji, można być tego pewnym. Lamine Yamal już od kilku spotkań gra w białych butach Adidasa, który został jego nowym sponsorem. I będzie to kolejny element łączący 16-latka z Leo Messim. Argentyńczyk też niegdyś rozstał się z Nike i podpisał umowę z niemiecką korporacją.

Mundo Deportivo twierdzi, że oficjalne ogłoszenie nawiązania współpracy nastąpi jeszcze przed meczem z Napoli. Wszystko ma odbyć się z dużą pompą. Według dziennika Lamine Yamal w środę wziął udział w sesji zdjęciowej, podczas której kręcono też materiały wideo dla jego nowego sponsora na… stadionie Espanyolu. Razem z 16-latkiem był m.in. Pedri.

AKTUALIZACJA

10:10 Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, że Lamine Yamal zmienił sponsora. Adidas ogłosił to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli wiadomo, ze zwiastuje to transfer do Realu Madryt. Adidas pomoze w przeprowadzeniu tej operacji ;)

szanuje za decyzcję

Zmienił to zmienił. Od zmiany butów ani lepiej ani gorzej nie zagra.

bardzo dobrze, Nike ostatnio to chłam i chyba tam Pan Wiesio został CEO bo robią wszystko na odpie*ol

Grzegorz Rasiak grał w butach umbro i to jedyna rzecz, która go różni od Messiego.

Oglądałem ostatnio jakiś filmik na YT z kompilacją najlepszych akcji Leo. Co to był za gość... Aż żal patrzeć gdzie teraz jesteśmy. Nawet jak już rozsypała się ekipa Pepa to Leo i tak ratował nam dupsko dziesiątki razy. Kto nas dzisiaj uratuje jak gramy taki piach?

To czekamy teraz na zmianę Nike na Pumę w głównym zespole:)

Może Pedri i Yamal odchodzą do espanyolu, a ci od razu kręcą dramę że zmiana sponsora