Ronald Araujo nie trenował dziś z drużyną - czy problemy 24-latka są poważne?

Dariusz Maruszczak

12 lutego 2024, 20:45

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo miewał ostatnio pewne dolegliwości, co przyznawał sam Xavi. Urugwajczyk odpoczywwe wczorajszym spotkaniu z Granadą, a dziś nawet nie wyszedł na trening, co mogłoby wzbudzać wątpliwości co do jego stanu zdrowia.

Xavi na pomeczowej konferencji przyznawał, że chciał dać trochę odpocząć Araujo, który jest czwartym najczęściej grającym piłkarzem Barcelony w tym sezonie (2111 minut na murawie). Mimo wszystko fakt, że 24-latek nawet się nie rozgrzewał, gdy defensywa Blaugrany była dziurawa jak szwajcarski ser, może być niepokojący. W dodatku stoper nie wziął udziału nawet w treningu regeneracyjnym z drużyną.

Według Mundo Deportivo Araujo odczuwa jedynie przeciagające się zmęczenie mięśniowe i niewielkie dyskomforty spowodowane nagromadzeniem minut. Od początku 2024 roku defensor rozegrał 9 meczów w wyjściowym składzie i odpoczywał tylko w konfrontacji z Barbastro i we wczorajszym starciu z Granadą. Sztab szkoleniowy miał uznać, że Araujo przydadzą się dwa tygodnie odpoczynku od występów. Zdaniem dziennika nie ma żadnego zagrożenia co do obecności Urugwajczyka w spotkaniu z Celtą.

Z drużyną Xaviego wciąż trenują Diego Kochen, Marc Casado, Marc Guiu, Pau Cubarsi, Hector Fort i Pau Victor. Nadal kontuzjowani są Gavi, Ferran Torres, João Felix, Marcos Alonso, Alejandro Balde, Sergi Roberto i Oriol Romeu. Według Mundo Deportivo tylko ten ostatni na pewno będzie gotów na potyczkę z Celtą. Szanse na powrót ma też Sergi Roberto.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak on po tym sezonie nie zostanie kaleką to można ogłosić sukces.

Widzi co sie dzieje w klubie Może pojechał na testy do Monachium xD ;P

CZy kazdy naglówek musi być pytaniem ? :D

Ciekawe kiedy dadzą Yamalowi odpocząć, który gra ostatnio wszystko. Przecież to dzieciak jeszcze jest.

Brzmi to groźnie. Ile razy już słyszeliśmy gadki w stylu że zawodnik nie zagrał bo odpoczywa albo ma lekki dyskomfort i nie zagra ok. dwóch tygodni a jak się to kończyło wszyscy wiemy.

Araujo grał od powrotu z kontuzją. Jeśli nie zagra z Napoli to będzie wina Xaviego i sztabu medycznego którzy wymusili jego wcześniejszy powrót

on mysli o odejsciu bo tu nic nie wygra jest zenada

Myślę, że najważniejsze będą odczucia.