Złość w Barcelonie po kolejnej wpadce - czy Xavi straci pracę przed końcem sezonu?

Dariusz Maruszczak

12 lutego 2024, 15:15

AS, Marca, Mundo Deportivo, Sport

80 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejna wpadka Barcelony znów zachwiała posadą Xaviego, nawet biorąc pod uwagę, że trener ogłosił odejście po zakończeniu sezonu. Wcale nie ma pewności, czy były pomocnik utrzyma się do czerwca na stanowisku, ponieważ złość w klubie z powodu postawy drużyny cały czas rośnie. Decydująca może okazać się rywalizacja z Napoli.

Takie informacje przedstawia Javi Miguel z ASa, który uważa, że porażka może przyspieszyć natychmiastowe odejście Xaviego. Kandydatem do zajęcia jego stanowiska byłby w takiej sytuacji Rafa Márquez. Dziennikarz ocenia, że nawet Joan Laporta, który bronił Xaviego, wykazuje oznaki wyczerpania projektem. Wiele mediów wskazuje, że prezydent od pewnego czasu jest w klubie naciskany, aby już teraz zwolnić dotychczasowego szkoleniowca. W tym kontekście Joaquín Maroto z ASa donosi enigmatycznie, że Xavi ma wroga” w Barcelonie. Jak pisze Miguel, obecny trener ma świadomość, że jeśli Barcelona nie przejdzie Napoli, to nie zostanie na stanowisku. Zdaniem dziennikarza to starcie stanowi wręcz ultimatum dla Xaviego.

Laporta był wczoraj wściekły w loży Stadionu Olimpijskiego, a według doniesień Catalunya Radio wyżył się na… kanapeczkach. Barça straciła wczoraj szanse na podpięcie się do rywalizacji w LaLidze i znów zaprezentowała kiepski wizerunek, co zwiększyło złość władz klubu. Prezydent rozmawiał w nocy z dyrektorami i z samym Xavim. Mundo Deportivo, Sport i Marca uważają jednak, że Laporta na razie podtrzymuje swój plan pozostawienia Xaviego na ławce trenerskiej do końca sezonu.

Prezydent nie chce też zmieniać szkoleniowca tuż przed rywalizacją z Napoli. W klubie uważa się, że radykalna zmiana mogłaby okazać się traumatyczna dla drużyny i przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Zdaniem Gabriela Sansa z Mundo Deportivo do zmiany zdania mogłaby doprowadzić tylko katastrofa, mająca wpływ na finanse klubu. Odpadnięcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów zapewne takową by było. A i sam Laporta musi mieć się na baczności, bo zła sytuacja drużyny i trzymanie na stanowisku niepopularnego trenera zaczynają uderzać również bezpośrednio w niego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi jako trener niestety sie nie sprawdził. I najmniejsza w tym wina samego Xaviego. Zatrudnialiśmy trenera bez doświadczenia i to była wielka niewiadoma. Zagraliśmy i przegraliśmy i to tyle.

@Patry10 To nie jego wina ze jest slabym trenerem? XD

@Patry10 Jest w tym wina Xaviego bo mówiło się że jest mocnym kandydatem na trenera Barcy a on zamiast zdobywać doświadczenie wolał pasać kozy w Katarze i liczyć petrodolary.

@Hasszz trenerem jest jakim jest to raczej wina klubu ze brał go w ciemno.

@Patry10 Aha czyli gdy kupisz pilakarzxa i okaze sie ze jednak nie jest taki dobry na jakkiego sie zapowiadal to wina klubu nie pilkarza XDDDDDDDDDD

@Hasszz to piłkarza sie sprzedaje a trenera wymienia. Natomiast w Twoim rozumowaniu widzę pewien błąd bo piłkarza widzisz jak gra a Xaviego jako trenera trudno było zobaczyc bo trenowanie podrzędnego zespołu z zaścianka to żadna weryfikacja. Dlatego pisze ze wzięliśmy go w ciemno.

@Patry10 XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
« Powrót do wszystkich komentarzy