Czy Deco udzielił w Portugalii wypowiedzi o konieczności zerwania z przeszłością Barçy?

Grzegorz Skowronek

12 lutego 2024, 10:40

Mundo Deportivo

23 komentarze

Fot. Getty Images

Po wczorajszej wpadce w meczu z Granadą, media żyły tematem wywiadu Deco dla portugalskiej gazety Nascer do Sol. Dyrektor sportowy Barcelony miał wskazać, że potrzebne jest odejście od przeszłości oraz nowy model prowadzenia zespołu. Wywiad przeprowadzony kilka dni przed meczem, którego autorem jest Afonso de Melo, odbił się szerokim echem w Hiszpanii. Nie do końca jednak wiadomo... co dokładnie powiedział Deco. 

Jak widać na poniższej okładce, wywiad rzeczywiście został opublikowany w gazecie w piątek, 9 lutego. 

Słowa Deco, które wywołały burzę, brzmią następująco: Nowy kierunek jest konieczny i prezydent się ze mną zgadza. Potrzebna jest głęboka zmiana. Jest metoda, która się wyczerpała. Musimy znaleźć kogoś, kto raz na zawsze zerwie z przeszłością i pójdzie w nowym kierunku. To zdanie bardzo szybko poniosło się po mediach społecznościowych. Na tyle szybko, że zdążono zapytać o te słowa Xaviego na konferencji prasowej. Szkoleniowiec odpowiedział: To nie jest to, co on mi mówi. Nie mogę powiedzieć nic więcej. Nie wiem.

Klub szybko poinformował media, że słowa dyrektora sportowego zostały przeinaczone. Już w nocy dziennikarz Ricardo Rosety napisał na platformie X, że sam Deco za pośrednictwem mediów klubowych również odniesie się do sytuacji: Barça wyjasnia, że słowa Deco nawiązywały do tego, co powiedział Xavi po meczu z Villarreal i jego odejściu. Takie wyjaśnienia podał Deco, gdy publikacja zyskała rozgłos, a jutro wyda oświadczenie za pomocą mediów klubowych, aby wyjaśnić całą sprawę.

Dziś Mundo Deportivo podaje, że portugalski dziennikarz Afonso de Melo, który prowadził rozmowę z Deco przeprosił i przyznał, że jego słowa zostały źle zrozumiane: Sformułowanie Deco wymaga sprostowania. Nie jest to ani decyzja Deco, ani chęć zmiany metody czy paradygmatu, ale to Xavi swoim odejściem wskazał tę drogę. Informację należy rozumieć jako zamiar Deco, a nie jego stanowisko. Błędna interpretacja sformułowania jest winą autora, a nie słów dyrektora Barcelony, który chciał podkreślić wspólne stanowisko z prezydentem w tej kwestii. Z naszej strony możemy jedynie przeprosić Deco, który nie ma nic wspólnego z naszym błędem.

Oczywiście, pozostaje pytanie, czy słowa Deco rzeczywiście zostały przeinaczone, czy też widząc ich reperkusje, postanowiono się z nich wycofać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barcelona się psuje od głowy. Zarząd z Laportą na czele non stop improwizują. Zero pomysłu, zero kalkulacji, liczy się tu i teraz.
Zadam pytanie retoryczne; jak długo musimy czekać na kogoś takiego jak Perez? Na kogoś, kto myśli długofalowo?
Tyle lat kibicuje Barcelonie ale takiego szamba nie widziałem. Zarządzenie klubem i składem.
I na koniec dodam, na ten moment jesteśmy ligowym średniakiem. Real nas wyprzedził... wyprzedził to zbyt małe słowo, Real nas dubluje drugi raz !

@buldog Może w przyszłości Gerard Pique

@buldog O czym ty piszesz? Przecież Laporta zostawił ten klub na topie, z kadrą i drużynami zaplecza w dobrej kondycji. To było działanie długofalowe. Dziś nie mając sensownych pieniędzy nie ma szans na jednoczesny plan na lata i utrzymanie drużyny w top 4. Za dużo jest do przebudowy. Efekt łataniny będzie nam towarzyszył do końca remontu stadionu, wtedy będzie łatwiej.
Swoją drogą przypinać Pereza do Barcelony, to tylko widzewiak może. Jakaś kompletna abstrakcja (obstrukcja).

@buldog A jak mają nie improwizować skoro (tfu!) Bartomeu zostawił takie bagno? No chyba że resetujemy klub i zaczynamy od zera, bez pucharów bez walki o wyższe cele.

@T^L nie interesuje mnie poprzednia kadencja Laporty i nie do niej się odnoszę. Skup się.
Nie mając pieniędzy ? To trochę na wyrost. Owszem, bida piszczy ale tyle było dźwigni finansowych, które poszly na nie trafione zakupy.
Nie mając pieniędzy nie można mieć sensownego planu na przyszłość ? Non sens. Mam wręcz przeciwnie zdanie!
Jeśli Perez nie jest dobrym biznesmenem, który świetnie ogarnia firmę (Real), śmiejesz się tylko dlatego że gość ogarnia znienawidzony zespół to Ty jesteś wyrzutem owej obstrukcji!

« Powrót do wszystkich komentarzy