Archivo VAR: Pedri oszczędzony przez sędziego w meczu z Granadą

Dariusz Maruszczak

11 lutego 2024, 23:59

Archivo VAR

35 komentarzy

Fot. Getty Images

W meczu z Granadą nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Tym razem to rywale Barcelony mogą czuć się poszkodowani.

Główna kontrowersja dotyczy wślizgu Pedriego na Facundo Pellistrim. Kanaryjczyk najpierw trafia w piłkę, ale jego noga przejechała się na futbolówce i potem mocno trafia w rywala. Według Archivo VAR Pedri powinien otrzymać bezpośrednią czerwoną kartkę, ponieważ było to bardzo gwałtowne i groźne dla przeciwnika wejście wyprostowaną nogą.

Portal krytykuje sędziego Ortiza Ariasa również za brak pokazania kilku innych wyraźnych żółtych kartek. Na zbyt wiele pozwalał obu stronom w trakcie gry. Arbiter pokazał zawodnikom tylko trzy kartoniki. Ukarany nie został m.in. Pau Cubarsi za ostre wejście w rywala.

Kontrowersje wzbudza też akcja przed trzecim golem Barcelony. Sugeruje się, że Lamine Yamal faulował rywala przy odebraniu mu piłki. Mateu Lahoz w swojej analizie na antenie Cadena COPE twierdzi, że bramka nie powinna zostać anulowana, a problemem ligi hiszpańskiej jest odgwizdywanie fauli w tego typu sytuacjach. Były sędzia wrzucił też jednak kamyczek do ogródka samemu Lamine Yamalowi, mówiąc „niech to będzie dla niego nauka, ponieważ przy dużo mniejszych atakach pada na murawę”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zgadzam się:
1) Z perspektywy transmisji TV faul Cubarsiego też mi wyglądał na żółtą kartkę tak samo jak symulka Yamala w polu karnym.
2) Pedri - wchodzenie w przeciwnika wyprostowaną nogą to oczywista kwestia
3) Odbiór Yamala po którym padł gol - ciężko ocenić bo to LaLiga, ale trzymając się przedsezonowego szkolenia na temat zasad gry w bieżącym sezonie w Ligue 1 to by był faul.
Podsumowując dla mnie są 3 kontrowersje, czyli kwestie kartkowe (Cubarsi, Yamal, Pedri) bo są zasady postępowania sędziów w takich sytuacjach i sędzia powinien dać każdemu po kartce. A jak chodzi o odbiór Yamala to kwestia dyskusyna, czyli interpretacja sędziego a nie kontrowersja (by to była kontrowersja jeśli gdzieś by były umówione zasady takich wejść, a tego nie wiemy jakie są). Przy założeniu że Archivo VAR zna zasady interpretacyjne takich wejść na ten sezon to można stwierdzić że były to w takm przypadku 4 kontrowersje na korzyść Barcelony.
« Powrót do wszystkich komentarzy