Michał Probierz: Nie zgadzam się z krytyką, jaka spływa na Lewandowskiego, sytuacja klubu mocno go frustruje

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2024, 10:45

LaczyNasPilka.pl

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz w wywiadzie dla Łączy Nas Piłka odniósł się do krytyki wobec Roberta Lewandowskiego związanej z jego grą w Barcelonie. Trener uważa, że jest ona przesadzona, bo piłkarzowi trudno się odnaleźć w słabo grającym zespole.

– Nie zgadzam się z krytyką, jaka spływa na Roberta Lewandowskiego. Rozumiem, że można byłoby narzekać, gdyby Barcelona grała dobrze, a on słabo, ale cały zespół Barcelony gra słabo, a Robertowi bardzo trudno się w tym odnaleźć. Widać, że robi wszystko, aby jak najlepiej wypaść, okazji nie ma jednak dużo, a nawet jak coś sam wypracuje, to ktoś tego nie wykorzysta – powiedział Probierz.

– Sytuacja klubu mocno go frustruje. Mam wrażenie, że odbiór Roberta przez pryzmat Barcelony jest aż za bardzo negatywny, zmierza to w złym kierunku. Można krytykować, można oceniać, ale czasami trzeba też kogoś wesprzeć. I obyśmy go wspierali, a także wszystkich innych zawodników, których mamy. Tylko wspólnymi siłami możemy coś razem zrobić. To czas, aby się zjednoczyć. Liczymy na wsparcie kibiców – dodał selekcjoner, a pełny wywiad można przeczytać na portalu Łączy Nas Piłka.

Probierz nie pierwszy raz wziął w obronę Lewandowskiego. Już w listopadzie selekcjoner przyznał, że dziwi go hejt wobec napastnika, tym razem za jego grę w reprezentacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Panie Probierz, tylko że sytuacja Barcelony to w dużej mierze "zasługa" Lewandowskiego...albo Pan nie oglądał żadnego meczu Barcy od pół roku albo czyta Pan za dużo plotek.pl...

@gravis_jg Ale czemu od pół roku? Lewandowski gra tak samo od początku swojej kariery w Barcelonie, po prostu pierwsze pół roku jego skuteczność była rodem z Bundesligi a później coś się zacieło, natomiast drużyna dalej gra równie średnio co wcześniej. W tamtym sezonie dobra forma Lewego i Matsa zamazywała cieniznę graną przez klub.

@varosso w Katarze sie zacięło i zaraza trzyma do dziś!

@Remi1899 A drużyna od kataru gra dobrze? Padlina i 1:0 taki był wynik w tamtym sezonie, teraz nawet tego nie ma.
« Powrót do wszystkich komentarzy