Xavi ogłosił, że odejdzie z klubu po zakończeniu sezonu! [Aktualizacja 23:43]

Dariusz Maruszczak

27 stycznia 2024, 21:35

RAC1

478 komentarzy

Fot. Getty Images

Może okazać się tak, że porażka z Villarrealem będzie decydująca dla przyszłości Xaviego. Jak donosi RAC1, Joan Laporta analizuje sytuację wraz z przedstawicielami komisji sportowej Barcelony.

Zgodnie z tymi informacjami trwa spotkanie w biurze na Montjuïc, na którym władze klubu mają rozmawiać o wszystkim, co się wydarzyło. Zobaczymy, jakie będą wnioski z tych dyskusji. 

Jak donosi Fernando Polo z Mundo Deportivo, Barca, mimo niezadowolenia z porażki, zwiera szeregi wokół Xaviego. Helena Condis z COPE podaje, że koncepcja polega na tym, żeby zatrzymać obecnego trenera, chyba że to on sam powie, że nie chce być dłużej szkoleniowcem. W podobnym tonie pisze Toni Juanmarti ze Sportu, który uważa, że Xavi poprowadzi zespół z Osasuną, jeśli będzie czuł się na siłach, tak jak to miało miejsce do dziś. Dziennikarze są zatem zgodni, że Barcelona nie zwolni Xaviego po meczu z Villarrealem.

AKTUALIZACJA

21:50 Zdaniem RAC1 start konferencji prasowej Xaviego się przeciąga, ponieważ trener ma spotkanie z Joanem Laportą.

21:56 Javi Miguel: W komisji sportowej nie było jednomyślności co do pozostania Xaviego. Niektórzy domagali się podjęcia decyzji już teraz. Laporta wszystko wstrzymał, wspierany przez większość. Następnie zszedł do szatni, aby porozmawiać z trenerem.

22:00 Xavi podczas konferencji prasowej ogłosił, że po 30 czerwca nie będzie już trenerem Barcelony!

Xavi: Od 30 czerwca nie będę kontynuował pracy w Barcelonie. Myślę, że klub potrzebuje zmiany dynamiki. Gracze się uwolnią. Myśląc jak culé, uważam, że najlepiej jest odejść 30 czerwca. Uważam, że nadal możemy rozegrać dobry sezon.

Xavi: Spotkaliśmy się teraz z Laportą i poinformowałem go o tym. Do tej pory przekazali mi dużo zaufania. Nie kieruję się sprawami finansowymi, tylko sercem. Nie chcę być problemem dla klubu. Byłem rozwiązaniem 2 lata temu. Ogłoszenie tego załagodzi ogólną sytuację, czuję się najbardziej odpowiedzialny. Wykonana została świetna praca, ale myślę o klubie. Kilka dni temu miałem już podjętą decyzję.

Xavi: Piłkarze nie zasługują na tę sytuację. Oczywiście, że mam energię, aby zostać. Myślę, że nadal będziemy walczyć o tę ligę. Dam z siebie więcej.

22:18 Xavi odpowiedział twierdząco na pytanie, czy odejdzie nawet wtedy, gdyby Barcelona wygrała Ligę Mistrzów.

23:48 Jak podaje Sique Rodríguez z Cadena SER, Xavi myślał o odejściu jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Ostateczną decyzję podjął po Superpucharze. Jego otoczenie powstrzymało go jednak przed ogłoszeniem tego wyboru. Zdaniem dziennikarza Xavi ma nie cieszyć się z trenowania Barcelony ze względu na cały hałas wokół klubu. Laporta miał poprosić trenera, żeby nie zabierał dziś głosu, ponieważ to nie był najlepszy moment, ale Xavi odmówił. Szkoleniowiec nie chciał też, żeby prezydent poszedł z nim na konferencję.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest mi strasznie przykro, dziękuję Xavi i myślę że będziemy za nim tęsknić
« Powrót do wszystkich komentarzy