Cadena SER: Thiago Motta jednym z faworytów do zastąpienia Xaviego

Dariusz Maruszczak

26 stycznia 2024, 11:15

Cadena SER

148 komentarzy

Fot. Getty Images

W połowie stycznia pojawiło się nowe nazwisko trenera, który potencjalnie mógłby zastąpić Xaviego, gdyby były pomocnik został zwolniony z Barcelony. Media wskazywały w tym kontekście na Thiago Mottę, a teraz te informacje potwierdza Manu Carreno z programu „El Larguero” rozgłośni Cadena SER.

Sytuacja Xaviego jest bardzo niepewna po porażce z Athletikiem, choć media zapewniają, że na ten moment nie ma tematu zwolnienia szkoleniowca. Pytanie brzmi, co będzie, jeśli dojdzie do jakiejś katastrofy. Wyznacznikiem są bowiem trofea, co przyznaje również obecny trener, a trudno będzie je zdobyć. Jeśli Xavi zostanie zwolniony przed zakończeniem sezonu, na stole będzie kandydatura Rafy Márqueza, aby poprowadzić zespół do końca kampanii. Meksykanin jest ceniony przez Joana Laportę, a trudna sytuacja finansowa Barcelony w zasadzie nie pozostawia zbyt dużego pola manewru, więc awans dla szkoleniowca już zatrudnionego w klubie byłby jakimś rozwiązaniem.

Natomiast jeśli Xavi dokończy sezon, a niektóre doniesienia, wskazują, że Barça będzie chciała podjąć decyzję na koniec rozgrywek, tych opcji może być więcej. Carreno uważa, że to właśnie Thiago Motta ma stać wyżej w hierarchii Joana Laporty niż Rafa Márquez. Prezydent bardzo lubi trenera Bolognii i jego odważny futbol. Zdaniem dziennikarza Motta jest wręcz obecnie kandydatem numer 1. Warto zwrócić uwagę, że Bologna zajmuje obecnie dobre jak na warunki tego klubu siódme miejsce w Serie A.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klopp nie jest entuzjastą preferowanego stylu gry Barcelony opartego na Cryufizmie. Jeżeli zarząd postawiłby na Kloppa byłbym mocno na tak. Zamiast wydawać kase na kolejne niewypały transferowe moze lepiej postawić na trenera który potrafi ze średniego zawodnika wydobyć co najlepsze i okaże się, że ta kadra jest bardzo mocna.

@antymadrista1
Cryufizm jak wirus był mocny w swoim czasie ale on musi ewoluować !
Guardiola wciąż modyfikuje ten system !

« Powrót do wszystkich komentarzy