Real Betis – Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

• 21', 48', 90' Ferran Torres
  • 90' João Félix

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku z Realem Betis na Benito Villamarín zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: duet Ferran Torres – Lamine Yamal

Nie był to mecz, po którym należałoby upatrywać wielkiej przemiany w zespole. Widzieliśmy te same problemy – Betis mógł objąć prowadzenie w pierwszych kilku minutach, a w drugiej połowie wrócił do gry w kilka minut. Dało się jednak zauważyć wielkie zaangażowanie u kilku zawodników, a szczególnie w duecie skrzydłowych. Zarówno Ferran Torres jak i Lamine Yamal przez 90 minut dawali z siebie wszystko, pracując na całej szerokości boiska. Pierwszy był niebywale efektywny, kompletując hat-tricka i notując asystę, a drugi swoimi akcjami stale stwarzał zagrożenie. Ostatecznie Lamine Yamal skończył mecz z zaledwie jedną asystą, ale między innymi dzięki swoim pięciu udanym dryblingom i pięciu odbiorom zdominował grę na prawym skrzydle. Gdyby cały zespół włożył w dzisiejszy mecz tyle wysiłku, ile włożyli Ferran i Lamine Yamal, być może nie byłoby potrzeby, by walczyć o punkty w doliczonym czasie gry.

Najgorsze: katastrofalny kwadrans

Kiedy Ferran Torres trafił na 2:0, wydawało się, że Barcelona zwycięstwo ma już w kieszeni. Wtedy jednak nastąpiła charakterystyczna dla ekipy Xaviego w tym sezonie dekoncentracja i fala kolejnych błędów. Niepewny był Iñaki Peña, brakowało porozumienia między Koundé i Araujo, a Cubarsi, co zrozumiałe, także nie ustrzegł się błędów wynikających głównie z niezdecydowania. Nawet De Jong i Gündoğan na kwadrans stali się „elektryczni”. Za takie słabsze momenty Barcelona płaci w tym sezonie wysoką cenę. Dzisiejszy mecz był 11, w którym straciła przynajmniej dwie bramki, a żeby w takich okolicznościach regularnie zwyciężać, trzeba mieć wyśmienitą ofensywę, której w stolicy Katalonii nie widzieliśmy od odejścia Leo Messiego.

Kilka chwil po ostatnim gwizdku sędziego - o 20:30 - nasz redaktor Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7) połączy się z Dawidem Kozdębą (@kzvsky)Koza, z którym mieliśmy przyjemność rozmawiać o piłkarskich tatuażach, dzisiejszy mecz ogląda z wysokości trybun Estadio Benito Villamarín.

Podczas programu na żywo podsumujemy starcie z Betisem, ocenimy postawę piłkarzy i trenera oraz skomentujemy wyniki i wydarzenia ostatnich dni w lidze hiszpańskiej ze szczególnym naciskiem na dzisiejsze wydarzenia na Santiago Bernabéu

Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach na czacie YouTube - postaramy się na nie odpowiedzieć podczas transmisji!

To był otwarty mecz, Betis wyszedł wysoko i został za to skarcony. Jak wiadomo mało który zespół gra z nami otwartą piłkę, a ten mecz jest odpowiedzią dlaczego.

Jestem dumny, jednak trzeba ostudzić głowę, bo żeby naprawdę zobaczyć poprawę, musimy zacząć rozpracowywać autobusy. A póki co naszą taktyką na zespoły typu mur-kontra jest wchodzenie do bramki przeciwnika.

Dziś to był mecz niemal doskonały jak za starych czasów, ale z murarzami chcę widzieć strzały z dystansu i piłki za linię obrony. Do boju!

@busel004 taki test juz w tygodniu w meczu z Athletikiem.

@ventriloquist1

Właśnie Bilbao za Ernesto gra bardziej otwartą piłkę, jednak wysokie krycie i intensywny pressing plus szarże braci Williams na pewno narobią nam problemów.

@busel004 ale wtedy trzeba wyciągnąć przeciwnika na swoją połowę, a nie iść na ich połowę na atak pozycyjny i w gąszczu 19 zawodników męczyć piłkę i kibiców, kurna - gość zarabia miliony, a nie wie jak ten problem rozwiązać.

@busel004 Nico zszedł z urazem wczoraj, a Inaki jest na PNA, więc Bilbao będzie lekko osłabione.

@blakkudium Niema co liczyć na urazy. Chciejmy Bilbao najmocniejsze w tym sezonie na ten mecz niech nasze chłopaki zdobywają Expo :P

@Warzy941 Wiadomo. Sam uraz Nico chyba nie jest poważny (mam nadzieję), ale mimo wszystko, Bilbao będzie osłabione, bo Inaki jest na PNA.