Xavi: Cały czas możemy rozegrać bardzo dobry sezon

Krystian Cichocki

14 stycznia 2024, 22:57

YT: Marca

109 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona przegrała dzisiaj 1:4 z Realem Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii. Xavi na konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy odnośnie przebiegu spotkania, a także przyszłości byłego zawodnika Blaugrany na stanowisku trenera. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi. Pełny zapis konferencji pojawi się jutro przed południem.

[Helena Condis, Cadena COPE] Mówiłeś, że jesteś spokojny, że Laporta cię pocieszał po meczu. Wierzysz w swój projekt i masz pełne zaufanie klubu?

Tak, zaufanie. Pokazaliśmy dzisiaj gorszą twarz w najgorszym możliwym momencie, w finale przeciwko Realowi Madryt. Rok temu pokazaliśmy najlepszą, w tym praktycznie najgorszą. To przegrane trofeum. To jasne, że musimy być samokrytyczni, musimy poprawić wiele rzeczy. Ale tak, wciąż wierzę w ten projekt i cały czas możemy rozegrać bardzo dobry sezon.

[Ramon Fuentes, Radio Marca] To nieuniknione, że porównuje się ten mecz do finału z poprzedniego sezonu. Czy drużynie brakuje głodu wygrywania?

Nie. Chodzi o błędy. Piłka nożna to gra błędów, zawsze to mówiłem. Dzisiaj nie zminimalizowaliśmy tych błędów, ale zmaksymalizowaliśmy wartości Realu Madryt. To nasz problem i to jest coś, co musimy poprawić, żeby walczyć o pozostałe trzy trofea. Myślę, że graliśmy dobrze po stracie dwóch bramek. Zareagowaliśmy, strzeliliśmy gola na 1:2, ale decyzja o rzucie karnym nas podłamała.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Czy obawiasz się, że po takiej porażce ty jako trener zespołu zostaniesz dotknięty krytyką?

Tak, ale jestem gotowy na krytykę. Nie mam z tym problemu. Wierzę w projekt, w siebie, w zawodników, których mamy i myślę, że jesteśmy w stanie odwrócić sytuację. Pozostały trzy trofea i musimy o nie zawalczyć. Jestem silny i spokojny. To ewidentny krok w tył w projekcie, duży cios dla mnie, dla klubu, dla zawodników, ale gramy dalej. Taki jest sport. Widzieliście mnie w takiej sytuacji wiele razy, ale nie pozostaje nam nic innego jak pracować i przyjąć zasłużoną krytykę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ostatnio pojawił się artykuł, że wygraliśmy więcej niż dwoma golami bodajże w październiku to gramy mega paździerz, z takimi zawodnikami? Serio? A dziś ustawienie obrony tak wysoko z Realem Madryt to po prostu genialny plan, świetny, Cruyfizm pełna gębą, pokazaliśmy DNA. Z resztą to nie jest pojedynczy gorszy mecz, męczymy się z każdym, obrona w tym sezonie to dramat. Atak nie za wiele lepszy, ehh co za czasy dla kibiców Barcy.
« Powrót do wszystkich komentarzy