Media: To Joan Laporta nakazał Xaviemu uwzględnienie w kadrze Lewandowskiego, Araujo i Gündoğana [Aktualizacja 00:58]

13 grudnia 2023, 00:58

106 komentarzy

Barcelona już na dwa dni przed meczem z Royalem Antwerp ogłosiła nazwiska piłkarzy powołanych na ten pojedynek. W kadrze nie ma kilku podstawowych graczy, ale pojawiło się sporo młodych zawodników.

Ponieważ Barça ma już w zasadzie pewne pierwsze miejsce w grupie, Xavi postanowił oszczędzić paru graczy wyjściowego składu. Dlatego też w kadrze nie ma Roberta Lewandowskiego, Ronalda Araujo, İlkaya Gündoğana czy Frenkiego de Jonga. Brakuje też Marcosa Alonso, który ma problemy z plecami. Powołanie otrzymało za to spore grono młodych piłkarzy, którzy będą mogli liczyć na występ. Szansę dostali Angel Alarcon, Marc Casado, Aleix Garrido, Marc Guiu i Hector Fort.

AKTUALIZACJA

13 grudnia
00:58 Jak twierdzi RAC1, to Joan Laporta nakazał Xaviemu uwzględnienie w kadrze na mecz z Antwerpię Roberta Lewandowskiego, Ronalda Araujo i İlkaya Gündoğana, którzy początkowo mieli zostać w Barcelonie.

12 grudnia
9:08 Nieoczekiwanie Barcelona dokonała zmian w swojej kadrze meczowej na spotkanie z Antwerpią. Lewandowski, Gündoğan i Araujo jednak znaleźli się wśród powołanych. Brakuje tylko Frenkiego de Jonga. Jak podają media, Holender ma gorączkę.

9:21 Gerard Romero donosi, że powodem tych zmian jest pozostanie Barcelony w Belgii po meczu. Drużyna ma wrócić dopiero w czwartek, stąd obecność trójki niepowołanych wcześniej graczy, aby ewentualnie odbyć trening z zespołem.

Trwa na żywo FCBarca.com On Tour 2 - Napoli #21
Rafał Kowalczyk x Michał Gajdek prosto z Neapolu

Xavi musi wygrać mecz, żeby był hajs dla piłkarzy za mecz w USA.

Zahavi kumpel Laporty wpchnal lewego do Barcelony i Xavi nie ma nic do gadania .Jak ta druzyna nic w tym roku nie osiagnie to bedzie tam awantura ,ze znowu nastepne lata bedzie budowany zespol odnowa

Jedyna szansa na wygranie LM czy LL jest to , ze odpali Lewy z formą . Wygranie LM na szpicy z Ferran to byłby paradoks na miare Leicester wygranie PL

Ale na co Lapcio liczy że jak Levy poleci i zagra to wygramy??? Z nim to gramy w 10 i to od pół roku tak jest. Także te 2,8 mln za zwyciestwo wcale nie jest pewne.

Można to tylko podsumować jednym słowem xd. Laporta widzi że Xavi nie jest kompetentny. Co innego dawanie mu publicznego poparcia.

Dlatego, ze Laporta liczy na zwyciestwo i zgarniecie 300tys euro bonusu. Xavi nie ma w glowie pieniedzy, ale stan fizyczny i mentalny graczy. No ale wiadomo kto jest szeryfem.

Od jakiegoś czasu w tym klubie już mnie nic niestety nie zdziwi.

A w to akurat jestem w stanie uwierzyć, bo taka nagła zmiana decyzji jest dziwna, w bajeczkę o pozostaniu bo trening to nie wierzę

Pewnie chodzi o hajs i że potrzeba wygranej

Jeśli to prawda, to oznacza, że pozycja Xaviego jest bardzo bardzo słaba i siedzi na stołku z trzema bądź dwoma nogami.

No i gdzie Laporta znajdzie drugiego takiego trenera, który nawet nie piśnie na ustalanie mu kadry meczowej

Jeżeli to prawda to żałosne.

Prezydent klubu nakazuje kogo ma powołać trener, a kogo nie? Trochę to niepoważne, delikatnie ujmując.

Tak jest prowadz wodzu

Robert to jest nasz najlepszy strzelec i razem z FdJ i Gundoganem, nasz najlepszy piłkarz.

Już się wystraszyłem że znów zagra dały mecz, liczę od pierwszej minuty na Ferrana a później od 60 minuty na Guiu

Może będą opijac wyczekiwany awans, a jak to tak bez tiktokera?
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

lewy odejdz bo 30 baniek inkasujesz kosztem innych

Raczej i tak zacznie z ławki. Pewnie Ferran zagra na szpicy.

Gondogan musi zagrać 90 minut minimum .

Chciałbym Casado zobaczyć od pierwszej minuty

Oby w końcu odpalił jak za swoich najlepszych dni! Niech wali po 2 budy na mecz! Będzie się działo i będzie zabawa... a potem dobrze sprzedać i podziękować.

niech sobie leci ale niech nie wychodzi nawet na minutę!

A jednak, a już było dobrze... Mam nadzieję, że i tak tylko na ławkę. Pewnie jedyny mecz w sezonie, który prawie nie ma żadnej stawki (poza finansami oczywiście), nie będzie lepszej okazji na odpoczynek dla kluczowych graczy.

Tak tak chodzi o kasę za wygranie meczu,co akurat pochwalam,Robert powinien trochę odpocząć w meczach LaLiga bo ewidentnie nie dojeżdża. Mógłby wchodzić od 60tej minuty. Wszyscy za Robertem!

Hahahaha - chyba był telefon z góry żeby trener nie robił cyrku bo Barcelona potrzebuje pieniędzy za wygrany mecz w LM. Mam nadzieję, że asekuracyjnie będą w składzie "na wszelki wypadek" a szanse dostaną piłkarze z szerokiego składu.

Czyli nici z rotacji ;⁠-⁠) kasa się przyda, a Xavi boi się straty punktów. Może Lewy poprawi dorobek w LM.

Lewy nie jedzie na jedyny mecz w ostatnim czasie, w którym powinien zagrać 90 minut..

I słusznie, niech chłop odpocznie. Swoją drogą, Xavi nie ma litości dla Lewego i trzyma go w każdym meczu do końca, a może Lewy potrzebuje odpoczynku?

A ja się dalej dziwię dlaczego Barca pozbyła się Aubemajanga? Chciał przyjść za darmo , ale Xaviemu wystarczył Zlewy !!! Teraz Aubemajang wali bramki na zawołanie , i według mnie o wiele bardziej pasował do Barcy , i miał flow z chłopakami np z Ferranem

Penia
Roberto Kounde Cubrasi Balde
Casado Fermin Pedri
Raphinha Ferran Felix

Liczę na chociaż 30 min dla Marca Guiu

I bardzo dobrze

Liczę ze w koncu Guiu od 1 minuty zagra bo chetnie bym go obejrzal dłużej, ciekaw jestem jak sobie Alacorn poradzi po takiej przerwie od 1 druzyny (o ile wejdzie), ale fajnie by bylo gdyby Ferran dostal więcej minut bo na początku sezonu pokazal ze cos tam potrafi, nie ma sensu go trzymac jak ma grac po 10min w meczu bo kasa za niego moze byc przydatna

nie dziwię się bo niestety nie te lata ani nie ten poziom na grę w FCB

To jest mecz, który na papierze powinni wygrać nasi rezerwowi. Niech zagrają na pełnej mobilizacji i pokażą czy się nadają na bycie rezerwowym.

Moda na hejt na Lewego godna kibiców z Madrytu, gratulacje komentującym.

W meczu o nic to nie znaczy nic. Powinien siąść w lidze i wchodzić w 60. Niech coś zrobi w takim układzie kilka razy . Gol asysta to może wróci do formy i do pierwszej 11.

Sory ale fakty są takie, że jest najlepszym strzelcem drużyny i taki mamy aktualnie napad, że nikt nie ma do niego podjazdu. Ja wiem, że jest zbiorowe podniecanie La Masią, ale grając Yamalem i Guiu, to byśmy byli w środku tabeli.

Zajedzie Cancelo jak nic

Ja mógłbym go już w ogóle nie oglądać na boisku

Wcale mnie to nie cieszy, ale jak półtora roku temu narzekałem na transfer Lewego, to zostałem zrównany z ziemią. Po 2-3 miesiącach jak forumowicze pytali, gdzie są jego krytycy, to zawsze się zgłaszałem i powtarzałem, że on tu nie pasuje i czas na emeryture. Teraz widze, ze wiekszosc ma podobne zdanie. Tu nie chodzi o hejt na niego ani wywyższanie sie, ze wiedzialem. Po prostu metryki nie da sie oszukac, a na to wskazywala historia. I tak duzo dla Barcy strzelil i pewnie jeszcze troche strzeli, tyle ze Barca musi isc do przodu a nie bazowac na emerycie. Taki lajf.

Xavi jednak chce wygrać z Antwerpią, skoro takie wzmocnienie zrobił.

Jeszcze raz powtórzę. Nie ma co wieszać psów na Lewym. To, że tak będzie wyglądała jego przygoda z futbolem na tym poziomie było pewne lub bardzo przewidywalne. On sobie wynegocjował kontrakt, dzięki któremu nie ma motywacji do ciężkiej pracy i poprawy. Głupkiem i winowajcą był ten, kto mu taki kontrakt dał.

Młodzi to chociaż będą biegać, starać się pokazać.

Mam nadzieję że Pedri nawet nie powącha murawy, mógł go sobie darować, to samo Kounde z Felixem