UEFA wyznaczyła sędziego na spotkanie Barcelony z Royalem Antwerp

11 grudnia 2023, 18:15

UEFA

Brak komentarzy

UEFA przedstawiła już nazwiska arbitrów, którzy poprowadzą mecze ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie Barcelony z Royalem Antwerp będzie sędziował Włoch Marco Guida.

42-latek będzie miał pierwszą okazję w karierze do poprowadzenia pojedynku Blaugrany. Nigdy nie sędziował on również starć z udziałem Realu Madryt czy Atlético. Tylko cztery razy pracował przy konfrontacjach hiszpańskich klubów w europejskich pucharach. Podczas swojej kariery Guida był arbitrem sześciu spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów, z czego dwóch w obecnej kampanii. Trzeci występ w tym sezonie sprawi, że będą to jego najlepsze rozgrywki w karierze pod tym względem. W październiku prowadził mecze Lens z Arsenalem (2:1) i Manchesteru United z Kopenhagą (1:0). W tej drugiej rywalizacji zasłynął tym, że odgwizdał koniec pierwszej połowy w 44 minucie i 45 sekundzie gry.

Guida jest jednym z arbitrów, którzy najrzadziej sięgają po gwizdek w Serie A, a jego średnia to 20,6 podyktowanego przewinienia na spotkanie. 42-latek statystycznie pokazuje 4 żółte kartki na mecz, choć akurat w dwóch pojedynkach Ligi Mistrzów łącznie tylko cztery razy ukarał w ten sposób piłkarzy. W środę na liniach pomagać mu będą Filippo Meli i Stéfano Alassio, a odpowiedzialny za system VAR będzie Paolo Valeri.