Joan Laporta: Deco ma już strategię na rozmowę z Atlético i City, żeby Joãos zostali z nami

Dariusz Maruszczak

10 grudnia 2023, 17:30

Catalunya Radio

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta przed meczem z Gironą udzielił wywiadu rozgłośni Catalunya Radio. Prezydent wypowiedział się nie tylko na temat tego starcia, ale też zatrzymania João Felixa i João Cancelo w klubie oraz zawierania w umowach dotyczących wypożyczeń tzw. "klauzul strachu".

Operacja Joãos: Nie jest w trakcie realizacji. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z Joãos, a Deco ma już strategię na ten moment, który będziemy uznawali za odpowiedni, aby porozmawiać z Atlético i City, żeby ci zawodnicy z nami zostali. Obaj spisują się bardzo dobrze, jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, a będą robić postępy. A co do dziś, jeśli Xavi zdecyduje się na nich postawić, a podejrzewam, że tak, ponieważ jest z nich bardzo zadowolony, niech rozegrają dobry mecz.

Mecz: Czekam już na spotkanie. Mam dobre przeczucia, że to będzie świetny pojedynek. Gramy u siebie po odzyskaniu niektórych kontuzjowanych graczy, którzy pozwalają nam utrzymywać się w posiadaniu piłki. Jestem przekonany, że wygramy.

Girona: Dziś jest rywalem, ale również przyjacielem, przez samo to, że jest z Girony, która również reprezentuje katalońskie miasto i drużynę. Spisuje się bardzo dobrze i wzbudza w nas sympatię oraz pewne poczucie przynależności, ale nie przestaje być rywalem. To uznanie jej za znaczącego rywala to sposób na okazanie szacunku. Girona przyjedzie z mniejszą presją niż my. Po remisie Betisu z Realem interesuje nas kontynuowanie tendencji wzrostowej i zwycięstwo.

Frekwencja na Montjuïc: Działaliśmy tak jak w każdym meczu, staraliśmy się zmotywować culés, żeby przyszli na stadion, ale oczywiście jest zimno, a godzina 21:00 nie sprzyja. W każdym razie jednak zawsze wzywamy, żeby przyszli i wspierali, czego drużyna potrzebuje.

Bilety: Karnetowicze zatrzymali najlepsze miejsca na stadionie, ale ten obiekt nie należy do nas, wynajmujemy go i trzeba dostosować się do okoliczności. Wejściówki za bramką czy na długich trybunach mają inne ceny.

Klauzule strachu: Pablo Torre mógłby grać, gdyby Girona zapłaciła określoną kwotę przewidzianą w kontrakcie. My, sprowadzając Oriola Romeu, zapłaciliśmy. W przypadku Erica klauzula nie została włączona. Rozumiemy, że to profesjonalista i będzie starał się bronić interesów Girony. Mam nadzieję, że rozegra dobry mecz, ponieważ jest naszym graczem i chcemy, żeby się rozwijał. Żeby rozegrał dobre spotkanie, ale niech wygra Barca.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Joao Felix na niego bym poczekal do czerwca. Chlopak ma masywny talent, ale nie umie go utrzymac w formie. Concelo na pewno.
« Powrót do wszystkich komentarzy