Media: Zarząd Barcelony odbył w Dubaju spotkanie z potencjalnymi nowymi partnerami

Mateusz Doniec

9 grudnia 2023, 10:30

Gerard Romero, Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media informują, że w ostatnich dniach członkowie zarządu FC Barcelony z Joanem Laportą na czele przebywali w Dubaju, gdzie pracowali nad rozszerzaniem zasięgu marki Barçy na kraje arabskie. Wraz z prezydentem podróżowali również dyrektorzy odpowiedzialni za futbol kobiecy i młodzieżowy.

Jak poinformował wczoraj Gerard Romero na kanale Jijantes, prezydent Joan Laporta, a także dyrektor odpowiedzialny za futbol kobiecy Xavier Puig i dyrektor odpowiedzialny za futbol młodzieżowy Joan Soler wrócili wczoraj rano z Dubaju. Prezydent i dyrektorzy mieli według dziennikarza rozmawiać z  potencjalnymi nowymi partnerami finansowymi. Romero twierdzi, że członkowie zarządu wrócili dobrym samopoczuciem.

Dziś Jordi Batalla z Mundo Deportivo precyzuje, że za podróżą prezydenta stoi zainteresowanie różnych firm w Dubaju stworzeniem projektu akademii Barçy na tym terytorium. Zainteresowanie to nie jest nowe; Emiraty od dawna chętnie współpracują z Barçą w zakresie szkolenia. W tym przypadku FC Barcelona oferuje przeniesienie swojej wiedzy i metod na te ziemie, aby szkolić młodych piłkarzy. Istnieje również zainteresowanie piłką nożną kobiet, biorąc pod uwagę siłę pierwszej drużyny Barçy, stąd podróż Xaviera Puiga.

REKLAMA

Poleć artykuł