Dr Castillo: W przypadku Ter Stegena najlepiej byłoby poczekać trzy miesiące

Mateusz Doniec

9 grudnia 2023, 09:15

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Doktor Víctor Castillo, chirurg kręgosłupa współpracujący z dr. Juanjo Martínezem, osobistym lekarzem tenisisty Carlosa Alcaraza, wypowiedział się na temat czasu rekonwalescencji Marca-André ter Stegena. Jego zdaniem mowa nawet o trzech miesiącach pauzy.

Dr Víctor Castillo: Jeśli operacja przebiegła pomyślnie, a przypuszczam, że tak, od samego początku będzie czuł się bardzo dobrze. Będzie mógł chodzić i wkrótce zacznie trochę ćwiczyć. Za trzy tygodnie pływanie, jazda na rowerze...

- Kolejną rzeczą jest powrót na boisko. Moim zdaniem najlepiej byłoby poczekać trzy miesiące. W przypadku, gdy tak ważne będzie [dla Barcelony], aby grał, jeśli będą widzieć, że czuje się dobrze, może zagra już po dwóch miesiącach, ale będzie to pochopne. Normalny pacjent nie grałby już po dwóch miesiącach.

Jeśli wierzyć słowom dr. Castillo, Ter Stegen wróciłby do gry dopiero na początku marca. Oznaczałoby to, że Niemiec mógłby być dostępny na rewanżowe mecze 1/8  finału Ligi Mistrzów, które zaplanowano na 5-6 lub 12-13 marca. Terminy pierwszych meczów to 13-14 i 20-21 lutego.

Jeśli jednak Duma Katalonii będzie chciała zaryzykować i przyspieszy czas rekonwalescencji bramkarza do  dwóch miesięcy, wróciłby on na początku lutego, kiedy to Barça zagra z Alavés i Granadą. Na ten okres przewidziano też pierwszy mecz półfinału Pucharu Króla, lecz Ter Stegen i tak by w nim prawdopodobnie nie zagrał.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powoli dopuszczam myśl, że ter Stegen grał z jakimś problemem od miesięcy i teraz był już postawiony pod ścianą.
« Powrót do wszystkich komentarzy