Roberto De Zerbi: Ansu Fati potrzebuje trzech miesięcy od pierwszego dnia kontuzji, aby dojść do siebie

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 21:34

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Brighton Roberto De Zerbi odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem jego zespołu z Burnley. Włoski szkoleniowiec wypowiedział się m.in. na temat stanu zdrowia Ansu Fatiego, który dwa tygodnie temu doznał kontuzji mięśnia dwugłowego prawego uda. De Zerbi potwierdził niestety złe prognozy.

"Wiadomość w sprawie Ansu Fatiego jest taka, że myślę, że potrzebuje trzech miesięcy od pierwszego dnia kontuzji, aby dojść do siebie" - powiedział Roberto De Zerbi. Są to zatem dużo gorsze prognozy niż te podawane w ostatnich dniach przez hiszpańskich dziennikarzy, którzy mówili o 6-8 tygodniach. Inne media mówiły z kolei o nawrocie urazu z sezonu 2021/22.

Ansu doznał kontuzji w meczu z Nottngham Forest 25 listopada, a zatem w sobotę upłyną już dwa tygodnie od tego zdarzenia. Jeśli wierzyć De Zerbiemu, Hiszpanowi pozostaje w takim razie ok. 2,5 miesiąca rehabilitacji.

"To dla nas zła wiadomość, ponieważ grał lepiej, lepiej rozumiał ideę. Przykro mi z jego powodu, przykro mi z powodu drużyny" - spuentował De Zerbi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mi się wydaje że trener został źle zrozumiany - moim zdaniem bardziej mu chodziło o to że Fati będzie mógł grać na poziomie pozwalającym mu na grę w Premier League za 3 miesiące. Gdyby Fati wypadł na 3 miesiące to by miał po sezonie zanim by się odbudował, a w Brighton liczą że na przełomie lutego-marca będzie już grał, zatem można interpretować to w taki sposób że przynajmniej miesiąc czasu z tych 3 miesięcy będzie się odbudowywał już w ośrodku szkoleniowym.
Pożyjemy zobaczymy, ja trzymam kciuki, że wcześniej podawany zakres rehabilitacji nadal jest aktualny, a swoją drogą to fajnie by było zostawić Fatiego również na przyszły sezon w Brighton bo widać że staje się lepszym piłkarzem i jego wartość znowu rośnie. Powrót z wypożyczenia do Barcelony lub sprzedaż dużo poniżej wartości jaką może mieć przy dłuższej współpracy z De Zerbim to może być bardzo niekorzystne zarówno dla klubu jak i piłkarza. Pamiętajmy że Fati w Premier League w bardzo krótkim czasie musiał mocno się odbudowaać fizycznie, motorycznie oraz pod względem koncentracji - to bardzo dużo biorąc pod uwagę że trafił do nowego zespołu, w którym gra się bardzo nowoczesny futbol.

@Mroziu właśnie widać ile w Tobie wiary w Fatiego, aż na mnie się polało

Ten gość już się skończył zanim się zaczął a tak w niego wierzyłem. Pozbyć się zanim wszyscy się skapną że to jest mina a nie piłkarz.

Będzie leżał u nich na półce jak zepsuta zabwka, oddadzą na gwarancji po sezonie

@SeWo77 to jest bardzo trafna metafora.

@oZinho a czy ja mu coś mówiłem że nie wie co z tym zrobić?

Chlopak z talentem ale no wlasnie jest ale czy tak naprawde nalezycie dbal ??? Czy moze jest jak Dembele lub Eden Hazad. Cos musi byc na rzeczy ze sie lamie jak pinokio

@Mroziu nie no straszne. Zawiódł Cie. Fati nie wie co teraz ma robić.

Szkoda, że nawet zarobić się na nim nie da.