Roberto De Zerbi: Ansu Fati potrzebuje trzech miesięcy od pierwszego dnia kontuzji, aby dojść do siebie

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 21:34

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Brighton Roberto De Zerbi odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem jego zespołu z Burnley. Włoski szkoleniowiec wypowiedział się m.in. na temat stanu zdrowia Ansu Fatiego, który dwa tygodnie temu doznał kontuzji mięśnia dwugłowego prawego uda. De Zerbi potwierdził niestety złe prognozy.

"Wiadomość w sprawie Ansu Fatiego jest taka, że myślę, że potrzebuje trzech miesięcy od pierwszego dnia kontuzji, aby dojść do siebie" - powiedział Roberto De Zerbi. Są to zatem dużo gorsze prognozy niż te podawane w ostatnich dniach przez hiszpańskich dziennikarzy, którzy mówili o 6-8 tygodniach. Inne media mówiły z kolei o nawrocie urazu z sezonu 2021/22.

Ansu doznał kontuzji w meczu z Nottngham Forest 25 listopada, a zatem w sobotę upłyną już dwa tygodnie od tego zdarzenia. Jeśli wierzyć De Zerbiemu, Hiszpanowi pozostaje w takim razie ok. 2,5 miesiąca rehabilitacji.

"To dla nas zła wiadomość, ponieważ grał lepiej, lepiej rozumiał ideę. Przykro mi z jego powodu, przykro mi z powodu drużyny" - spuentował De Zerbi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Będzie leżał u nich na półce jak zepsuta zabwka, oddadzą na gwarancji po sezonie

@SeWo77 to jest bardzo trafna metafora.
« Powrót do wszystkich komentarzy