GOAL: Chelsea negocjuje z Palmeiras transfer 16-letniego "Messinho"

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 21:00

GOAL

14 komentarzy

Fot. Getty Images

16-letni Estevao Willian, zwany także "Messinho", może wkrótce trafić do Chelsea. Mimo zainteresowania ze strony Barçy i wypowiedzi samego zawodnika o marzeniach o grze na Camp Nou, to Londyńczycy są bliżej pozyskania Brazylijczyka.

Jak donosi portal GOAL, Chelsea negocjuje z Palmeiras transfer "Messinho", którego kwota może sięgnąć z bonusami nawet 40 milionów euro. Estevao skończy 18 lat w kwietniu 2025 roku, co oznacza, że dopiero w lipcu 2025 roku mógłby on dołączyć do nowej drużyny. 

Zawodnik podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w kwietniu 2023 roku, gdy tylko skończył 16 lat. Klauzula wykupu dla klubów spoza Brazylii wynosi wg GOAL 45 milionów euro. Palmeiras posiada 70% praw majątkowych, podczas gdy reszta (30%) należy do samego zawodnika.

Jak dowiedział się portal GOAL, Palmeiras negocjuje otrzymanie kwoty stałej w wysokości 20 milionów euro, która miałaby zostać wypłacona w ratach, z pierwszą płatnością w momencie zawarcia umowy i resztą rozłożoną do czasu odejścia młodego zawodnika na Stamford Bridge. Pozostałe 20 milionów euro dotyczyłoby bonusów za liczbę strzelonych bramek, zarówno dla Palmeiras, jak i Chelsea, oraz potencjalnych powołań do reprezentacji Brazylii.

Warto dodać, że 16-latkiem interesuje się również Real Madryt. Więcej na temat "Messinho", który zapewniał, że jego największym marzeniem jest gra w Barcelonie, pod tym linkiem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To było oczywiste że tak się stanie, ale nie ma co płakać bo co chwilę na rynku pojawiają się kolejni 16, 17 czy 18-latkowie, którzy potrafią czynić magię na boisku. Od dzieciaka do ukształtowanego piłkarza daleka droga, a Barcelony nie stać na wydanie kolejnych dziesiątek milionów euro na kota w worku.
Pamiętam gdy pojawiły się w mediach wypowiedzi dzieciaka, że jest fanem Barcelony i marzy o grze w Katalonii to "laramblowi eksperci" nieźle odpłynęli - pisali że Messinho może poczekać na Barcelonę aż będzie miała pieniądze lub wypiąć się na Palmeiras, któremu zawdzięcza wszystko oraz inne herezje "bo Barc elona".
1) Pisałem że transfer z Palmeiras jest niemożliwy bo trafi do jednego z klubów Real, City lub Chelsea ze względu na współpracę tych klubów.
2) Pisałem że zostanie wytransferowany już teraz i ani Palmeiras ani piłkarz na nikogo nie będzie czekał bo jest to świetny moment na spieniężenie, a sam piłkarz będzie miał zagwarantowaną spokojną głowę i możliwość skupienia się tylko na sporcie
3) Pisałem że piłkarz nie zrezygnuje z komfortu stabilizacji finansowej, lepszych dostępnych specjalistów od dietetyka po przygotowanie fizyczne, a kończąc na zdrowiu dla bezsensownego czekania na Barcelonę. Żeby było śmieszniej wyszło właśnie że 30% praw majątkowych posiada sam piłkarz - to jeszcze potęguje jak bardzo oderwane od rzeczywistości było myślenie że Barcelona może go zaklepać bez wykładania z miejsca konkretnych pieniędzy.
4) Pisałem że piłkarz w najmniejszym stopniu nie kiwnie nawet palcem aby przyszły pracodawca mógł zapłacić mniej bo będzie również w jego interesie aby Palmeiras dobrze zarobiło (także ze względów wizerunkowych pod reprezentację).
5) Pisałem że Barcelona nawet nie będzie starała się o tego piłkarza bo to strata czasu jeśli nie mamy na to pieniędzy, a dla każdego interesująca się transferami z tego rynku było oczywiste, że poznamy jego przyszłego pracowadcę bardzo szybko, zapewne jeszcze w tym roku itd.

To co panowie - oczekiwania czy rzeczywistość? Może warto brać pod uwagę fakty bo jeśli nasza dyskusja rozwinęła się do blisko 80 komentarzy w wątku, a absolutnie wszystko się potwierdza o czym pisałem to może jednak taka jest rzeczywistość. @Faro , @Emhyr , @Michau98 , @sepek , @against_modern_football , @krol211 , @Lionel_Messi10 , @Androchem - na szczęście są też inni młodzi piłkarze Barcelony którymi się interesuje i ma spore szanse na ich pozyskanie - przykładowo Ibrahim Diarra lub Daouda Diongue, którzy mają stosunek ceny do ryzyka rewelacyjny. Jeśli chcecie szukać piłkarzy, którzy by byli skłonni do "poświęceń" dla Barcelony to polecam patrzeć w kierunku naszego rywala z LM - w Royalu Antwerpia. Naszpikowani są fanami Barcelony, a piłkarze słusznnego pochodzenia jak Ilenikhena, Balikwisha czy Ondrejka w kontraktach mają zagwarrantowane świetne warunki transferu m.in. do Barcelony (każdy z nich może w każdej chwili odpalić i być topem bo są bardzo utalentowani, chciało ich Rennes ale warunki ewentualnego odejścia były nie do przyjęcia). Z Royalu nie powinniśmy zapominać o Arthurze Vermeerenie - świetny piłkarz, wielki charakter i fanatyk gry Busiego - za 2 lata może grać już na niepotykanym poziomie, a jego transfer dla Barcelony nie musi stanowić o połowę tańszą alternatywę Zubimendiego (pamiętajmy że latem przynajmniej jeden duży transfer z klubu zostanie dokonany).
konto usunięte

Hmmm trochę szkoda ale z Chelsea nie ma szans aby przebić cenę bo mogą dać każde pieniądze. Mi tak trochę się marzy Włoch albo Anglik w składzie to było by coś fajnego dawno nie było u nas gracza tej narodowości

Jego ksywka Messinho jest nie na miejscu jeśli chodzi o ten klub ;) ... juz jeden sie połasił na 10 tke i skończyło się w szpitalu

Oferty Chelsea to my nie przebijemy

Mi na mundialu bardziej się podobała gra Rayana Vitora ale to kwestia subiektywna.

Nie potrzebujemy go w naszym składzie.