GOAL: Chelsea negocjuje z Palmeiras transfer 16-letniego "Messinho"

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 21:00

GOAL

19 komentarzy

Fot. Getty Images

16-letni Estevao Willian, zwany także "Messinho", może wkrótce trafić do Chelsea. Mimo zainteresowania ze strony Barçy i wypowiedzi samego zawodnika o marzeniach o grze na Camp Nou, to Londyńczycy są bliżej pozyskania Brazylijczyka.

Jak donosi portal GOAL, Chelsea negocjuje z Palmeiras transfer "Messinho", którego kwota może sięgnąć z bonusami nawet 40 milionów euro. Estevao skończy 18 lat w kwietniu 2025 roku, co oznacza, że dopiero w lipcu 2025 roku mógłby on dołączyć do nowej drużyny. 

Zawodnik podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w kwietniu 2023 roku, gdy tylko skończył 16 lat. Klauzula wykupu dla klubów spoza Brazylii wynosi wg GOAL 45 milionów euro. Palmeiras posiada 70% praw majątkowych, podczas gdy reszta (30%) należy do samego zawodnika.

Jak dowiedział się portal GOAL, Palmeiras negocjuje otrzymanie kwoty stałej w wysokości 20 milionów euro, która miałaby zostać wypłacona w ratach, z pierwszą płatnością w momencie zawarcia umowy i resztą rozłożoną do czasu odejścia młodego zawodnika na Stamford Bridge. Pozostałe 20 milionów euro dotyczyłoby bonusów za liczbę strzelonych bramek, zarówno dla Palmeiras, jak i Chelsea, oraz potencjalnych powołań do reprezentacji Brazylii.

Warto dodać, że 16-latkiem interesuje się również Real Madryt. Więcej na temat "Messinho", który zapewniał, że jego największym marzeniem jest gra w Barcelonie, pod tym linkiem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Hmmm trochę szkoda ale z Chelsea nie ma szans aby przebić cenę bo mogą dać każde pieniądze. Mi tak trochę się marzy Włoch albo Anglik w składzie to było by coś fajnego dawno nie było u nas gracza tej narodowości
« Powrót do wszystkich komentarzy