Prezes UD Las Palmas: Barça zainteresowana Alberto Moleiro? Zawsze będziemy gotowi, aby szukać rozwiązań

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 18:35

Culemania

3 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes UD Las Palmas Miguel Ángel Ramírez udzielił wywiadu dla portalu Culemania. 54-latek wypowiedział się na tematy łączące jego klub z FC Barceloną, takie jak transfer Pedriego, zainteresowanie Alberto Moleiro, trener García Piemienta czy wypożyczenie Juliana Araujo.

Culemania: Pedri ma już na koncie 100 meczów, w których rozegrał ponad 45 minut dla Barçy. Czy wiąże się to z zapłatą zmiennej w wysokości pięciu milionów euro? Czy to ostatnia zmienna?  Jako jest ogólna wartość tej operacji?

Miguel Ángel Ramírez: Jest to ponad 20 milionów euro. Nie mogę podać szczegółów, ponieważ nie pamiętam ich dokładnie, ale przekroczyliśmy granicę 20 milionów. Myślę, że to było pięć, kiedy został zakupiony, do tego trzy transze po pięć milionów, które już zostały zapłacone, do tego jedna za grę w reprezentacji i jeszcze jakaś inna zmienna, której nie pamiętam... Ostateczna kwota transferu Pedriego do Barçy to 20-25 milionów euro.

Jaka jest obecna sytuacja nowego klejnotu Las Palmas, Alberto Moleiro. Czy uważasz, że FC Barcelona mogłaby być zainteresowana podpisaniem z nim kontraktu w przyszłości?

Barça doskonale zna tego zawodnika i oczywiście mamy dobre relacje z klubem. Zawsze będziemy gotowi, aby szukać rozwiązań, ale rozwój tego chłopaka jest całkiem pozytywny i jest to zawodnik, który jest obserwowany przez duże zespoły w Hiszpanii i Europie. Zobaczymy...

Domyślam się, że musisz być zadowolony z sezonu w wykonaniu Las Palmas i z Garcíi Pimienty. W jaki sposób Pimi odmienił drużynę i jak ją ulepszył? Czy wniósł do drużyny wpływ w barwach blau-grana?

Mamy filozofię gry bardzo podobną do tej Barçy, a Pimienta został wybrany, ponieważ ma profil, którego potrzebowaliśmy, aby zapewnić ciągłość naszej pracy na wyższym poziomie. Wywodzenie się z akademii Barçy oznacza lepsze wyszkolenie, skok jakościowy. Cały ten trening zbiega się również z naszymi ideami jako klubu. Czy celujemy w Europę? Nie, zostało jeszcze sporo meczów ligowych i celem jest jak najszybsze utrzymanie się. Chcemy trzymać się z dala od dna, aby nie podejmować żadnego ryzyka w trakcie sezonu.

Barça gra w ten weekend z Gironą, kolejnym klubem z jednym z najniższych budżetów w LaLidze. Czy postrzegasz Gironę jako lustro?

To nie ma z tym nic wspólnego, bo to nie do końca prawda. Koniec końców mają wpływ City Football Group. Mogą zapłacić zawodnikowi dwa miliony, ale potem zapłacić mu pozostałe 3 miliony za pośrednictwem konglomeratu. Więc rzeczywistość nie jest dokładnie taka sama. Girona jest na szczycie dzięki własnym zasługom i od wielu lat wykonuje dobrą robotę, ale ma więcej obiektów niż UD Las Palmas.

Na koniec chciałem zapytać o inne nazwisko, które jest bezpośrednio związane z Barçą: Co sądzisz o sezonie Juliána Araujo i czy spodziewałeś się, że będzie tak dobrze radził sobie bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w hiszpańskiej piłce?

Nasze kierownictwo sportowe zdecydowanie na niego postawiło, ponieważ byli przekonani, że będzie zapewniał takie występy. Doskonale się zaadaptował i jest dla nas bardzo ważny. Nie obawiamy się, że jego dobre występy ułatwią mu powrót do Barçy. Podoba nam się fakt, że Barça zdecydowała się na wypożyczenie go do nas. Mamy świetne relacje z Barçą, mają tak wielu zawodników, że muszą ich wypożyczać lub umieszczać w innych klubach. To oczywiście jest dla nas korzystne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest jeden z lepszych kierunków do wypożyczenia dla Barcelony. Podobnie jak Betis Girona. Las Palmas to zespół z małym budżetem więc z chęcią przyjmie zawodników do ogrania,

Moglibyśmy jeszcze rozszerzyć współpracę z nimi i np. wypożyczać do nich naszych stoperów z rezerw, żeby się ogrywali w La Lidze. Nawet, jeżeli finalnie nie trafią do pierwszego zespołu to raczej więcej zarobimy na młodym zdolnym po sezonie w LL niż na młodym zdolnym bez gry powyżej 3 ligi.

Tak przeczytałem ten artykuł i wychodzi na to że wszystko jest zajebiście tam i golnie fajnie jest :D