Mundo Deportvo: Barça zapomina o Martínie Zubimendim z powodu ceny i... sprawy Negreiry

Mateusz Doniec

8 grudnia 2023, 15:30

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś na łamach dziennika Mundo Deportivo ukazał się artykuł informujący o zamiarach sprowadzenia przez FC Barcelonę pomocnika w typie Yayi Touré. Ten sam dziennik donosi dziś również o tym, że trzy dotychczasowe główne cele do wzmocnienia środka, czyli Joshua Kimmich, Martín Zubimendi i Guido Rodríguez tracą na znaczeniu, a szczególnie pomocnik Realu Sociedad.

Jak donosi Fernando Polo z dziennika Mundo Deportivo, w ostatnim czasie z powodu różnych okoliczności notowania Joshuy Kimmicha, Martína  Zubimendiego oraz Guido Rodrígueza spadły w biurach Barcelony. W przypadku Guido, którego kontrakt wygasa latem przyszłego roku, uznaje się, że jego wiek działa na jego niekorzyść. Deco, nowy szef działu sportowego Barçy, woli stawiać na młodszych zawodników. Ponadto kontuzja kostki zmusiła Argentyńczyka do poddania się operacji.

W przypadku Kimmicha ma miejsce coś podobnego. Niemiec ma 28 lat i bardzo dobry profil dla Barçy, ale dyrekcja sportowa chce dać drużynie nowy impuls, stawiając na graczy z ambicjami i głodem wygrywania tytułów, w stylu Vitora Roque. Niemiec wygrał natomiast już wszystko z Bayernem Monachium. Dodatkowo jego wymagania finansowe nie są niskie.

Tymczasem w przypadku Zubimendiego, którego Xavi bardzo ceni, istnieją aż trzy negatywne czynniki: Po pierwsze, jego cena, biorąc pod uwagę, że Real Sociedad nie ustąpi z 60 milionów euro jego klauzuli wykupu. Po drugie, zarząd Barçy nie chce dawać pieniędzy klubom, które zajęły wyraźne stanowisko przeciwko klubowi w "sprawie Negreiry". I po trzecie, Zubimendi przyjmował w ostatnich miesiącach z dużym chłodem zainteresowanie Barçy. Zdecydowanie bardziej wolał pozostać w Realu Sociedad. Teraz chce go pozyskać Bayern Monachium.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gundogan też wszystko wygrał i jakoś nie brakuje mu ambicji. Durny argument odnośnie Kimmicha.

@Emhyr tylko nie kosztował 100 mln

@cules100pro No i Kimmich też nie będzie. Jak nie przedłuży umowy a pewnie nie przedłuży to albo zostanie tam do 2025 i przyjdzie za darmo albo Bayern za niego wyciągnie 50 mln w to lato

@Emhyr Chyba logiczne, że nie będziemy czekać na topowego SPD do 2025...Juz wystarczy,że na GTA tyle trzeba czekać xddd

@pacior95 Nie sądzę że będą czekać. Limit płac jest już na plusie a jak przyjdą sprzedaże to znajdzie się miejsce na takiego SPD ale oczywiście nie za 100 mln. Jakby był właśnie za 50 to kto wie.
« Powrót do wszystkich komentarzy