Media: Barcelona chce sprowadzić mistrza świata U-17 i kolejną perłę szwedzkiego futbolu [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2023, 11:30

Bild, Matteo Moretto

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona, oprócz wzmacniania pierwszego zespołu, cały czas pracuje również nad sprowadzaniem młodych graczy, którzy w przyszłości mogliby stanowić o sile zespołu. W tym kontekście pojawiły się doniesienia o mistrzu świata U-17 i młodym szwedzkim piłkarzu.

Jak poinformował Bild, Barça prowadzi zaawansowane negocjacje ws. pozyskania Almugery Kabara z Borussii Dortmund. Katalończycy zaczęli działać już w lipcu i mają być blisko domknięcia operacji. Barcelona próbuje zrobić to samo, co w przypadku jego kolegi z reprezentacji Noaha Darvicha, który przybył do klubu za stosunkowo niewielką kwotę (2,5 mln). Kontrakt Kabary obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. 17-latek jest potężnie zbudowanym (187 cm) lewym obrońcą (może też występować wyżej), a ostatnio wraz z Darvichem zdobył mistrzostwo świata w swojej kategorii wiekowej. Co ciekawe, to właśnie on wykonał decydujący rzut karny w konkursie jedenastek w finałowym starciu z Francją, który dał Niemcom tytuł.

Kabar ma jednak pewne wątpliwości na poziomie sportowym co do dołączenia do Barcelony. W Borussii trenuje już regularnie z pierwszym zespołem i tego samego oczekiwałby w nowym klubie. Chciałby też mieć zagwarantowaną szansę w drużynie Xaviego podczas presezonu. Kabar na pewno ma też na uwadze, że Borussia jest świetnym miejscem do rozwoju i w ostatnich latach potrafiła wypromować wielkie gwiazdy europejskiej piłki.

Szwedzka perła

Z kolei Matteo Moretto z Relevo donosi, że Barcelona wchodzi do gry po perłę szwedzkiego futbolu Lucasa Bergvalla. Doszło już do pierwszych bezpośrednich kontaktów Blaugrany z otoczeniem pomocnika, który mimo dobrych warunków fizycznych (186 cm) wyróżnia się elegancją w grze, dobrą techniką i podaniami, które zawsze są precyzyjne i w odpowiednim czasie.

Bergvall wzbudza jednak bardzo duże zainteresowanie w Europie. Inter jako pierwszy złożył już oficjalną propozycję, aby go zablokować i sprowadzić do Mediolanu od czerwca. Bergvalla ma też na celowniku Manchester United. Kontrakt 17-latka z Djurgarden obowiązuje do grudnia 2025 roku. Według Moretto Szweda bardzo przyciąga świat Barcelony, z całą jej historią, a nie można wykluczyć, że Katalończycy od stycznia zaczną podejmować konkretne rozmowy. W tym sezonie Bergvall rozegrał 25 meczów w pierwszym zespole, w których strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to faktycznie liczby robi ten szwedzki gigant.

@Rioletto środkowy pomocnik jest rozliczany z liczb?
« Powrót do wszystkich komentarzy