Oficjalnie: Bryan Zaragoza przeniesie się do Bundesligi [Aktualizacja 16:03]

Michał Gajdek

6 grudnia 2023, 09:40

El Chiringuito; Fabrizio Romano

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Bryana Zaragozę można śmiało nazwać jednym z odkryć obecnego sezonu LaLigi. Grający w Granadzie skrzydłowy ma już na koncie pięć bramek (z czego dwie przeciwko Barcelonie) oraz dwie asysty. Nie uszło to uwadze także selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, w której Zaragoza zadebiutował w meczu przeciwko Szkocji. Teraz media donoszą, że ma on opuścić LaLigę i przenieść się do Bayernu Monachium.

Fabrizio Romano opublikował już nawet słynne "Here we go", twierdząc, że klub z Bawarii zapłaci Granadzie odstępne w wysokości 15 milionów euro. Sam zawodnik pozostanie w LaLidze do końca sezonu, aby pomóc swojemu obecnemu zespołowi w walce o utrzymanie. Zaragoza miał już przejść częściowe testy medyczne. 

Pierwszy tę informację ujawnił natomiast Marcos Benito w El Chiringuito. Dziennikarz podał również, że Zaragozą interesowały się także RB Lipsk oraz Atlético. FC Barcelona miała zaś kilka tygodni temu poprosić o sporządzenie raportu, w którym gracz Granady zostanie porównany z Nico Williamsem, który niedawno przedłużył kontrakt z Athletikiem.

Ostatecznie Bryan Zaragoza ma jednak trafić do Niemiec. Odpływ talentów z LaLigi zatem stale postępuje, w czasie gdy Javier Tebas zostaje ogloszony prezesem na kolejną kadencję, z uwagi na brak jakiegokolwiek kontrkandydata.

AKTUALIZACJA

16:03 Bayern oficjalnie potwierdził pozyskanie Bryana. Piłkarz podpisał kontrakt z Bawarczykami do 2029 roku i przeniesie się do tego zespołu w lecie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bayern wie co robi, nie robią raczej głupich transferów
konto usunięte

Hmmm tylko po co taka informacja na tej stronie??

Ciekawe po co Bayernowi taki zawodnik

Od razu Bayern? Uch zaginie tam chłop

Trochę szkoda. Piłkarz z pewnym potencjałem.