Oficjalnie: Bryan Zaragoza przeniesie się do Bundesligi [Aktualizacja 16:03]

Michał Gajdek

6 grudnia 2023, 09:40

El Chiringuito; Fabrizio Romano

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Bryana Zaragozę można śmiało nazwać jednym z odkryć obecnego sezonu LaLigi. Grający w Granadzie skrzydłowy ma już na koncie pięć bramek (z czego dwie przeciwko Barcelonie) oraz dwie asysty. Nie uszło to uwadze także selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, w której Zaragoza zadebiutował w meczu przeciwko Szkocji. Teraz media donoszą, że ma on opuścić LaLigę i przenieść się do Bayernu Monachium.

Fabrizio Romano opublikował już nawet słynne "Here we go", twierdząc, że klub z Bawarii zapłaci Granadzie odstępne w wysokości 15 milionów euro. Sam zawodnik pozostanie w LaLidze do końca sezonu, aby pomóc swojemu obecnemu zespołowi w walce o utrzymanie. Zaragoza miał już przejść częściowe testy medyczne. 

Pierwszy tę informację ujawnił natomiast Marcos Benito w El Chiringuito. Dziennikarz podał również, że Zaragozą interesowały się także RB Lipsk oraz Atlético. FC Barcelona miała zaś kilka tygodni temu poprosić o sporządzenie raportu, w którym gracz Granady zostanie porównany z Nico Williamsem, który niedawno przedłużył kontrakt z Athletikiem.

Ostatecznie Bryan Zaragoza ma jednak trafić do Niemiec. Odpływ talentów z LaLigi zatem stale postępuje, w czasie gdy Javier Tebas zostaje ogloszony prezesem na kolejną kadencję, z uwagi na brak jakiegokolwiek kontrkandydata.

AKTUALIZACJA

16:03 Bayern oficjalnie potwierdził pozyskanie Bryana. Piłkarz podpisał kontrakt z Bawarczykami do 2029 roku i przeniesie się do tego zespołu w lecie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Hmmm tylko po co taka informacja na tej stronie??
« Powrót do wszystkich komentarzy