Frenkie de Jong: Musimy bardziej szukać Roberta Lewandowskiego, to napastnik z najwyższej półki

Mateusz Doniec

5 grudnia 2023, 22:45

Canal+Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił krótkiego wywiadu Jakubowi Kręcidło w ramach programu "Hola LaLiga" dla Canal+Sport. Holender wypowiedział się m.in. na temat najbliższych meczów Barçy, nieskuteczności pod bramką rywala czy o dyspozycji Roberta Lewandowskiego.

Jakub Kręcidło: Czy mecze z Atlético i Gironą są kluczowe dla losów mistrzostwa? A może jest jeszcze za wcześnie by o tym rozmawiać?

Frenkie de Jong: Nie, to kluczowe mecze. W tym sezonie wiele razy niepotrzebnie straciliśmy punkty. Mamy już cztery oczka straty do Realu i Girony, a teraz gramy z dwiema topowymi drużynami, które też będą walczyć o tytuł [wywiad był nagrywany przed meczem z Atlético - przyp. red.]. Uważam, że to będą kluczowe mecze dla losów sezonu.

W ostatnich siedmiu meczach strzeliliście osiem goli. To kwestia nieskuteczności czy problem leżący w grze?

Brakuje nam i goli i dobrej gry. W statystykach widziałem, że jesteśmy liderem pod względem xG. To nie jest tak, że nie kreujemy okazji. Robimy to, ale w ostatnich meczach mogliśmy kreować ich więcej. Stworzone okazje trzeba jednak wykorzystywać.

Muszę cię zapytać o Roberta Lewandowskiego. Po meczu z Porto Xavi powiedział, że rozumie frustrację Roberta, i że zespół musi go bardziej wykorzystywać. Zgadzasz się z trenerem?

Zgadzam się. Musimy bardziej szukać Roberta, to napastnik z najwyższej półki. Powinniśmy go maksymalnie wykorzystywać, kreować mu najwięcej szans, korzystać z tego, że potrafi znakomicie poruszać się w polu karnym i bardziej opierać się na jego umiejętnościach. Pod względem fizycznym Robert nadal jest niesamowity, choć najmłodszy już nie jest. Świetnie potrafi uwolnić się spod krycia, doskonale się porusza. Potrafi też kapitalnie wykańczać akcje. To wyróżnia najlepszych napastników na świecie, że w podbramkowej sytuacji zawsze są tam, gdzie być powinni.

Pełna rozmowa (34:00):

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lewy za duzo przebywal z Milikiem hahaha po jednych pieniadzach od czasow Rakitica nie pamietam zeby padla bramka z dystansu ????????????

Zapewne De Jong też się nie zna, za to tutaj znawców co niemiara :)

Frienkie rozumie problem. Szkoda że kibice mają takie marne pojęcie

Lewandowski jest w dołku, co nie ulega wątpliwości, ale mam nieodparte wrażenie, że "pojazd po nim" to już wręcz sport narodowy.
Po boisku biega 10 graczy, więc zdobywanie bramek to nie tylko rola "dziewiątki".
Zespół praktycznie nie oddaje strzałów sprzed pola karnego, mamy niemało stałych fragmentów, a gole nie padają. A i gra w kierunku Lewandowskiego nie należy do szczególnie częstych...

No to go znaleźli w spotkaniu z Atletico, a ten skutecznie im swoimi zagraniami zniechęcił do szukania go jeszcze bardziej.

"wywiad był nagrywany przed meczem z Atlético - przyp. red."...po meczu FdJ udzielił sprostowania "dziś RL9 dostał od nas pare ciastek na złotej tacy, sam tez coś tam sobie wykreował pod bramką, ale jak ktoś pier##li takie patelnie to czas żeby trochę odpoczął, zresetował chip i dal nam postrzelać"????

Zabawa trwa dalej szukamy drewniaka żeby zgrać mu do pustaka .

Oni to powtarzają w kółko jak mantrę, a jak się jeszcze raz obejrzy powtórkę meczu z Atletico na spokojnie, to można zauważyć jaki słaby przegląd pola mają nasi pomocnicy. Ja dostrzegłem kilka akcji, kiedy Felix wchodził w pole karne i czekał na prostopadłe zagranie, którego nigdy się nie doczekał. Z całym szucunkiem Pedri, Gundo, De Jong nie są słabi, ale w moim odczuciu, nie prezentują oni poziomu Iniesty czy Xiaviego.

Miał mnóstwo okazji w ostatnim meczu. Ile ma ich miec 10 na mecz zeby gola strzelic?

Jak on śmie nie zgadzać się z La bambą? Robert to już się dawno skończył xD