Frenkie de Jong: Musimy bardziej szukać Roberta Lewandowskiego, to napastnik z najwyższej półki

Mateusz Doniec

5 grudnia 2023, 22:45

Canal+Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił krótkiego wywiadu Jakubowi Kręcidło w ramach programu "Hola LaLiga" dla Canal+Sport. Holender wypowiedział się m.in. na temat najbliższych meczów Barçy, nieskuteczności pod bramką rywala czy o dyspozycji Roberta Lewandowskiego.

Jakub Kręcidło: Czy mecze z Atlético i Gironą są kluczowe dla losów mistrzostwa? A może jest jeszcze za wcześnie by o tym rozmawiać?

Frenkie de Jong: Nie, to kluczowe mecze. W tym sezonie wiele razy niepotrzebnie straciliśmy punkty. Mamy już cztery oczka straty do Realu i Girony, a teraz gramy z dwiema topowymi drużynami, które też będą walczyć o tytuł [wywiad był nagrywany przed meczem z Atlético - przyp. red.]. Uważam, że to będą kluczowe mecze dla losów sezonu.

W ostatnich siedmiu meczach strzeliliście osiem goli. To kwestia nieskuteczności czy problem leżący w grze?

Brakuje nam i goli i dobrej gry. W statystykach widziałem, że jesteśmy liderem pod względem xG. To nie jest tak, że nie kreujemy okazji. Robimy to, ale w ostatnich meczach mogliśmy kreować ich więcej. Stworzone okazje trzeba jednak wykorzystywać.

Muszę cię zapytać o Roberta Lewandowskiego. Po meczu z Porto Xavi powiedział, że rozumie frustrację Roberta, i że zespół musi go bardziej wykorzystywać. Zgadzasz się z trenerem?

Zgadzam się. Musimy bardziej szukać Roberta, to napastnik z najwyższej półki. Powinniśmy go maksymalnie wykorzystywać, kreować mu najwięcej szans, korzystać z tego, że potrafi znakomicie poruszać się w polu karnym i bardziej opierać się na jego umiejętnościach. Pod względem fizycznym Robert nadal jest niesamowity, choć najmłodszy już nie jest. Świetnie potrafi uwolnić się spod krycia, doskonale się porusza. Potrafi też kapitalnie wykańczać akcje. To wyróżnia najlepszych napastników na świecie, że w podbramkowej sytuacji zawsze są tam, gdzie być powinni.

Pełna rozmowa (34:00):

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak on śmie nie zgadzać się z La bambą? Robert to już się dawno skończył xD

@hayek Z drugiej strony, co Frenkie ma powiedzieć? Że Lewy gra źle?

@PietrasCoelho Tylko patrząc na pytanie, to nie musiał komplementować Roberta tylko odnieść się do meritum.

@hayek I zaraz ktoś by drążył, spiski wywęszył. A tak ma spokój i jest w obozie roberta ot jakaś część kibiców kręci głową, mniej lub bardziej.
« Powrót do wszystkich komentarzy