Media: Barça nie sprowadzi żadnego nowego bramkarza

Mateusz Doniec

5 grudnia 2023, 19:30

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Klub podjął wraz z Ter Stegenem decyzję o poddaniu się operacji, aby zażegnać dyskomfort w dolnej części pleców Niemca, który wróci do gry dopiero w nowym roku. Iñaki Peña zyskał zaufanie po meczach z Porto i Atlético, jednak zastanawiano się, czy klub będzie chciał pozyskać nowego bramkarza. Dziennik Mundo Deportivo twierdzi jednak, że nie ma takich planów.

Jak donosi Roger Torelló z dziennika Mundo Deportivo, FC Barcelona nie planuje poszukiwać na rynku zastępcy Marca-André ter Stegena. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i dyrekcja sportowa mają pełne zaufanie do Iñakiego Peñi. Mimo długiego braku aktywności 24-latek rozwiał obawy w ważnych meczach z FC Porto w Lidze Mistrzów oraz z Atlético Madryt w LaLidze. W podobnym tonie wyraża się Fabrizio Romano, który podkreśla, że Blaugrana w pełni ufa Iñakiemu.

Dziennikarz wskazuje, że mimo kilku opcji na rynku jak np. David De Gea czy Sergio Asensjo, klub uznał, że nie ma potrzeby wzmacniania pozycji bramkarza. Po pierwsze dlatego, że panuje pełne zaufanie do Iñakiego Peñi, a po drugie, uważa się, że Ter Stegen wróci do gry na tyle szybko, że nie ma konieczności pozyskiwania nowego golkipera.

W najbliższych tygodniach powoływani na mecze pierwszego zespołu będą również wychowankowie Ander Astralaga oraz Diego Kochen. Może również znaleźć się miejsce dla Arona Yaakobiszwilego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprowadzanie bramkarza w obecnej sytuacji to byłaby kompromitacja. Oznaczałoby to, że w ogóle nie uczymy się na własnych błędach. Stawiać na Iniakiego, bo zasługuje na swoje 5 minut jak mało kto w tej drużynie!

@prodigy Ja myślę że pogłoski o sprowadzeniu bramkarza dotyczyły zmiennika Inakiego a nie potencjalnego nr 1 bo w tej chwili mamy na ławce dwóch młodzików z zerowym doświadczeniem.

@slayer Możliwe, ale jak dla mnie to nic nie zmienia. Rezerwowy Iniakiego nie zagra ani minuty i tak, a na taki luksus, że "może się przyda" to nas po prostu nie stać.
« Powrót do wszystkich komentarzy