Czy Barcelona powinna postarać się o sprowadzenie zastępcy Ter Stegena? [ANKIETA]

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2023, 17:30

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Media są pewne, że Marc-André ter Stegen ostatecznie podda się operacji kontuzjowanych pleców. Niemiec wypadnie z gry na dłuższy okres i w związku z tym zaczynają pojawiać się pytania, czy Barcelona nie zdecyduje się na sprowadzenie w zimie kolejnego bramkarza.

Oczywiście jest jeszcze za wcześnie, żeby ruszyła konkretna giełda nazwisk, ale Mundo Deportivo przedstawiło już dwóch kandydatów na dołączenie do Barcelony. Dziennik informuje, że zaufanie do Iñakiego Peñi jest całkowite, ale klub może rozważyć zatrudnienie trzeciego golkipera, aby mieć na ławce inną alternatywę niż młodzieżowiec.

Pierwszym z nich jest David de Gea, który obecnie pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu z Manchesterem United. Hiszpan musiałby jednak dostosować się do możliwości płacowych Barcelony, a był już łączony z Interem Miami czy Newcastle. Ostatni z klubów też stracił ostatnio swojego podstawowego bramkarza Nicka Pope’a, który wypadł z gry na jeszcze dłużej niż Ter Stegen. W kontekście Srok mówi się również o Łukaszu Fabiańskim, Hugo Llorisie, Aaronie Ramsdale’u, Keylorze Navasie i Peterze Gulacsim.

Drugą darmową opcją mógłby być Sergio Asenjo, który w lecie rozwiązał kontrakt z Realem Valladolid. W ostatnich dwóch sezonach 34-latek rozegrał tylko 20 meczów i ma za sobą bogatą historię kontuzji. Według danych Transfermarkt przez całą karierę Asenjo opuścił z tego powodu 163 spotkania. Oczywiście obaj bramkarze najlepsze lata mają za sobą, a Mundo Deportivo podkreśla, że byliby zmiennikami Iñakiego Peñi.

Z kolei Luis Miguelsanz ze Sportu, który zwykle podaje dużo wiadomości transferowych, tym razem zachował wstrzemięźliwość i donosił jeszcze przed informacją o operacji Ter Stegena, że Barça na ten moment nie planuje podejmować żadnego ruchu na rynku. Podkreślał jednak, że temat może zostać rozważony, gdyby „coś poszło nie tak”, a pierwszy bramkarz wypadłby z gry na długi czas. A obecnie nie wiemy, kiedy niemiecki golkiper może wrócić na boisko. Większość mediów podaje jednak termin zbliżony do dwóch miesięcy, choć warto pamiętać, że zdaniem dziennikarzy Ter Stegen miał zagrać już z Rayo, więc trudno o jakąkolwiek pewność, zwłaszcza że nie jest łatwo oszacować czas powrotu w przypadku problemów z plecami. Niektórzy piszą nawet o trzymiesięcznej absencji, a w Barcelonie powroty niektórych graczy już się mocno przeciągały.

Na szczęście Iñaki Peña na razie staje na wysokości zadania. 24-letni wychowanek Barcelony ma za sobą bardzo udane występy w starciach z Porto i Atlético, które pokazały też dobre nastawienie mentalne bramkarza. Peña potrzebuje jednak większej próbki, żeby można go było ocenić w dłuższej perspektywie. Ponadto można się zastanawiać, co by było, gdyby i on doznał kontuzji. Wydaje się, że kandydatem do gry byłby wówczas 19-letni Ander Astralaga.

Dlatego chcielibyśmy poznać opinię Użytkowników FCBarca.com. Waszym zdaniem Barcelona powinna pozyskać w zimie zmiennika dla Iñakiego Peñi? A może klub potrzebowałby pierwszego bramkarza za Ter Stegena? Warto brać pod uwagę, że Barça mogłaby celować raczej w zawodników darmowych lub dostępnych do wypożyczenia. Czy klub może sobie jednak pozwolić na ryzyko, że absencja Ter Stegena się przedłuży, i pozostać tylko z Peñą?

Ankieta

Czy Barca powinna pozyskać w zimie bramkarza?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brać Łukasza Fabiańskiego.
« Powrót do wszystkich komentarzy