Oriol Romeu wybrany najlepszym katalońskim piłkarzem 2023 roku

Mateusz Doniec

4 grudnia 2023, 18:30

galaestrelles.com

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś o godzinie 19:45 w Starej Fabryce Estrella Damm odbędzie się 11. edycja Gala de les Estrelles ("Gala Gwiazd), na której wręczone zostaną nagrody m.in. dla najlepszych katalońskich piłkarzy, piłkarek czy trenerów roku. Galę organizuje katalońska federacja piłkarska. Jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii poznaliśmy laureatów. Wśród nich m.in. Oriol Romeu, Aitana czy Pep Guardiola.

Oriol Romeu został wybrany najlepszym katalońskim piłkarzem 2023 roku. Pomocnik z wynikiem aż 67,5% wyprzedził Jordiego Albę (22,5%) i Sergio Gómeza (10%). Najlepszą piłkarką została wybrana Aitana Bonmatí z miażdżącym wynikiem 95,1% głosów. 25-latka wyprzedziła Onę Battle z Barçy Femení oraz Laię Codinę z  Arsenalu.

Najlepszym trenerem z wynikiem 75,6% wybrany został Pep Guardiola, który wyprzedził Xaviego (17%) oraz Garcíę Pimientę (7,3%). Jury składające się z członków zarządów klubów i organizacji sportowych, w tym Joana Laporty, i dziennikarzy wyłoniło również piłkarza z największym potencjałem. Został nim Alejandro Balde z wynikiem 70%, który wyprzedził Marca Casadó (15%) oraz 19-letniego Felixa Garretę z Amorebiety (15%). 

W zeszłym roku najlepszym katalońskim piłkarzem wybrany został Marc Cucurella, a piłkarką Alexia Putellas. Zawodnikiem z największym potencjałem został z kolei były piłkarz Barçy Ferran Jutglà.

Wszyscy nagrodzeni tej edycji:

Najlepszy piłkarz: Oriol Romeu
Najlepsza piłkarka: Aitana Bonamti
Najlepszy trener: Pep Guardiola
Piłkarz z największym potencjałem: Alejandro Balde
Piłkarka z największym potencjałem: Julia Bartel (Barça Femení)
Najlepszy strzelec: Gerard Moreno i Javi Puado (po 7 goli)
Najlepsza strzelczyni: Aitana Bonmatí i Claudia Pina (po 10 goli)
Najlepszy zawodnik futsalu: Sergio González (Barca)
Najlepsza zawodniczka futsalu: Anna Escribano (Poio Pescamar)
Najlepszy/a trener/ka futsalu: Claudia Pons (reprezentacja Hiszpanii kobiet)
Najlepszy sędzia: Victor García Verdura

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Elvisek Elvisek ale Ty to kawalarz jesteś, przestań bo tu ze śmiechu wszyscy popadamy

Ta, pewnie rywalizował z Cichopek i Rozenek.

@slayer akurat formę potrafią ustabilizować na jednym poziomie. Niskim co prawda, ale jednym ;)

Szczerze to taki pstryczek w stronę Xaviego - najlepszy piłkarz Romau i największy potencjał Balde pokazuje że coś poszło nie tak...

Mozna tylko napisac wielkie xD

Ale mu ego skoczy.

@priest9999 Tam jest niestety błąd w artykule, to są nagrody za sezon 2022/2023, a nie za rok. I dlatego np. brak Yamala.

@Herbert Np. Yamal więcej pokazał niż Casado by być nominowanym do piłkarza z potencjałem. Jak chcemy dawać piłkarza starej gwardii jak Alba to już bardziej Busi lub Gerard Moreno, bo zarówno Busi i Moreno byli podstawowymi zawodnikami, a Alba był rezerwowym. To samo Sergio Gomez, który cały sezon przesiadział na ławce City grając bardzo mało, to już nawet taki Eric Garcia zagrał przyzwoita ilość meczy i bardziej by zasługiwał. Nie rozumiem kompletnie nominowania rezerwowych zawodników w klubach, a nie podstawowych zawodników.

@priest9999 Z ciekawości –kto inny miałby być nominowany?

Za Oriolem dobry sezon w Gironie. ;⁠-⁠)

@JarekS Dlaczego pstryczek? Kto Twoim zdaniem z katalońskich zawodników powinien dostać ten tytuł?

@tadzik447 Nie do końca, spójrz np. na Kounde. Nie tak dawno pewny punkt obrony a tu nagle zjazd. Podobnie Balde.

CHyba nie mieli kogo wrzucić na listę to poteznego Oriola tam umieścili.Nie widzę innego wytłumaczenia.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@JarekS Ja wiem? Z jednej strony Balde w tym wieku może mieć wahania formy, a Romeu wydaje się za słaby na Barcę. Girona bez niego radzi sobie rewelacyjnie. Z drugiej faktycznie u Xaviego zawodnicy nie potrafią ustabilizować formy na jednym poziomie.

Ciekawe na jakiej podstawie są wybrani nominowani do tych nagród. Wśród piłkarzy: Romeu, Alba, Gomez, a piłkarzy z potencjałem: Balde, Casado, Garreta. Na pierwszy rzut oka w Katalonii znaleźliby się inny piłkarze do tej nagrody, którzy mogli byc nominowani. Rozumiem np. Balde, ale co do reszty to zdzwiony jestem nominacjami.