FC Barcelona - Atlético: przewidywane składy

Dariusz Maruszczak

3 grudnia 2023, 11:45

20 komentarzy

Barcelona zmierzy się dziś z Atlético w kluczowym meczu ligowym. Na jaki skład zdecyduje się Xavi po wygranym spotkaniu z Porto, które jednak nie rozwiało wątpliwości co do gry drużyny?

Przewidywane składy wg FCBarca.com

 

Szczególnie interesujące będzie to, jak Xavi zestawi linię obrony. Trener po wygranych meczach zwykł trzymać się wariantu, który dał powodzenie, więc na lewej obronie może zostać João Cancelo, a na prawej - Ronald Araujo. Tym bardziej, że w starciu z Atlético tym istotniejsze będzie dobre rozegranie piłki przez stoperów. Iñigo Martínez wydaje się pewniakiem i ciekawe, kto byłby jego partnerem. Na swoją szansę czeka Andreas Christensen i może ją dostać, biorąc pod uwagę obniżkę formy Julesa Koundé. Pytanie brzmi, czy Xavi odważy się odstawić Francuza od składu na tak ważny pojedynek.

Wszystkie hiszpańskie dzienniki zgadzają się co do zestawienia pomocy i ataku Barcelony. Rzeczywiście wydaje się to najbardziej prawdopodobny wariant. Można się zastanowić, czy Xavi nie postawiłby na czwórkę pomocników, ale raczej może uznać to za zbyt duże ryzyko, biorąc pod uwagę problemy Oriola Romeu w grze piłką. Wśród rezerwowych zabraknie graczy Barçy Atlétic (m.in. Casado, Cubarsiego, Garrido czy Forta) którzy o 17:00 rozgrywają swój pojedynek ligowy.

Przewidywane składy wg Mundo Deportivo

Przewidywane składy wg Sportu

Przewidywane składy wg Marki

Przewidywane składy wg ASa

 

Mecz FC Barcelona - Atlético Madryt obejrzysz na platformie Canal+ online. Kliknij tutaj!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli kotlety będą się bronić
« Powrót do wszystkich komentarzy