Julian Araujo z debiutanckim golem dla Las Palmas w LaLidze [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

1 grudnia 2023, 21:55

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobrze rozpoczyna się ta kolejka rozgrywek ligowych dla piłkarzy wypożyczonych z Barcelony. Julian Araujo wrócił do wyjściowego składu Las Palmas i strzelił swojego debiutanckiego gola w LaLidze w meczu z Getafe.

Dla Meksykanina był to pierwszy występ w podstawowej jedenastce od 27 września. Araujo wykorzystał szansę w najlepszy możliwy sposób, ponieważ w 43. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po dobrym wejściu w pole karne i sprytnym, lekkim uderzeniu głową.  Warto dodać, że na początku spotkania po faulu na Araujo sędzia pokazał Oscarowi Hernándezowi czerwoną kartkę, ale po analizie VAR wycofał się z tej decyzji i poprzestał na żółtym kartoniku. Do przerwy Las Palmas prowadziło 1:0. 

W drugiej części gry Las Palmas miało ułatwione zadanie, ponieważ już w 46. minucie czerwoną kartkę otrzymał Omar Alderete. Tym razem schemat był odwrotny niż w pierwszej połowie – najpierw sędzia pokazał żółty kartonik, a dopiero po analizie sytuacji na monitorze zdecydował się wyrzucić obrońcę Getafe z boiska. Las Palmas nie szarżowało jednak z atakami. Dopiero w 92. minucie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Cristian Herrera, choć parę minut wcześniej nie uznano trafienia Alberto Moleiro. Araujo spędził na boisku pełne 90 minut i został wybrany MVP meczu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

wypożyczenie dobrze mu zrobiło, od przyszłego sezonu powinien zostać w Barcelonie, brakuje nam konkurencji na bokach obrony

Nie wiem czemu ale kiedy 3/4 ludzi tutaj śmiało się z chłopaka to się za każdym razem dziwiłem.Osobiscie bardziej cenie Araujo od Balde.Balde dla mnie jest przereklamowany i oprócz szybkości nie ma zmysłu do kombinacyjnych akcji oraz dobrze ułożonej nogi do wrzutki.Jesli ktoś zaproponowałby fajna kasę to bym go sprzedał.