Oficjalnie: Nico Williams przedłużył kontrakt z Athletikiem [Aktualizacja 11:49]

Dariusz Maruszczak

1 grudnia 2023, 11:00

Athletic

29 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o zainteresowaniu Barcelony Nico Williamsem ze względu na wygasający kontrakt 21-latka z Athletikiem. Te aspiracje mogą jednak stracić na znaczeniu, ponieważ skrzydłowy właśnie przedłużył umowę z Los Leónes do 2027 roku.

Williams podpisał dziś rano nowy kontrakt, o czym Athletic poinformował już poprzez swoje media. Część prasy przewidywała właśnie taki obrót spraw, że wychowanek nie zdecyduje się na odejście za darmo ze względu na lojalność wobec klubu. W tym kontekście istotne będzie to, jaką klauzulę odejścia wpisano do umowy Williamsa i czy będzie to kwota nieosiągalna dla Barcelony w najbliższej przyszłości. Warto przy tym pamiętać, że Barça musi sprowadzić defensywnego pomocnika oraz liczy na zatrzymanie João Cancelo i João Felixa.

Williams w tym sezonie rozegrał 11 meczów dla Athleticu, strzelił jednego gola i zaliczył siedem asyst. Coraz częściej występuje też w reprezentacji Hiszpanii. Nie bez powodu wzbudzał zainteresowanie największych klubów w Europie.

AKTUALIZACJA

11:49 Jak podaje Ferran Martínez z Mundo Deportivo, klauzula odejścia Nico wynosiłaby około 50 milionów euro, a Barça nie rozważa obecnie zapłacenia takiej kwoty, ponieważ ma inne ważne cele transferowe.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja uważam, że takiego piłkarza wzięłoby się za darmo z pocałowaniem ręki, niezależnie od tego, jaki styl gry prezentuje. ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy