Joan Laporta: Jeśli chodzi o rywalizowanie, zaangażowanie i bycie zwycięzcą, nikt nie przebije Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2023, 21:30

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Fundacja Barça Genuine, która ma drużynę złożoną z osób z niepełnosprawnością umysłową, zaprezentowała dziś swoją kadrę na sezon 2023/2024. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Joan Laporta oraz Ronald Araujo, który jest ambasadorem tego zespołu.

Podczas wydarzenia przedstawiono też film dokumentalny o najbardziej emocjonalnych momentach poprzednich rozgrywek, z upamiętnieniem postaci Franchu trenera-psychologa, który zmarł w poprzedniej kampanii. Araujo, który zastąpił Sergiego Roberto w roli ambasadora (pierwszym był Gerard Piqué w sezonie 2021/22), osobiście zabrał głos na scenie.

– To zaszczyt móc reprezentować Fundację, są wzorem dla nas wszystkich, dumą klubu. Zastąpienie Sergiego to zaszczyt, jest świetnym kolegą, osobą z klubu, która bardzo dobrze zna wszystkie wartości, jakie tu obowiązują. Jestem bardzo szczęśliwy, że mnie wybrali – powiedział Urugwajczyk, który odniósł się również do ostatniego meczu z Porto w Lidze Mistrzów. – Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy zrobić ten pierwszy krok związany z wywalczeniem awansu. To był pierwszy cel dla klubu, a dla mnie włożenie opaski kapitańskiej to był zaszczyt, ale też odpowiedzialność. Jesteśmy zadowoleni, ale musimy iść dalej, mamy przed sobą wielkie wyzwania i jesteśmy na nie przygotowani.

Laporta wyraził dumę względem jednego z kapitanów Barcelony i powiedział sportowcom z Barça Genuine, że mają z kogo brać przykład. – Jeśli chodzi o rywalizację, zaangażowanie i bycie zwycięzcą nikt nie przebije Ronalda Araujo. Proszę o aplauz dla niego.

Prezydent podsumował też działalność Barça Genuine. – Barça zrobiła krok naprzód w dziedzinie zaangażowania społecznego. W pierwszym sezonie zadziwiliście wszystkich, szczególnie swoim sposobem bycia, zaangażowaniem i duchem zespołowym. Ponadto okazał się sukcesem. Drugi sezon ponownie sprawił, że poczuliśmy się dumni, ponieważ wykazaliście zdolność przezwyciężenia trudności, co niewielu byłoby w stanie zrobić. To, czego doświadczyliście, z pewnością posłuży wam na sezon 2023/2024. Wyzwanie trwa. Za każdym zawodnikiem i zawodniczką stoi godna podziwu historia pokonywania trudności. Ból spowodowany brakiem zwycięstwa, doznawaliście kontuzji, musieliście sobie poradzić ze śmiercią kolegi i przyjaciela… Lubicie wygrywać, dlatego jesteście w Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mes que un club :)

@Veysel Historia niepokojąco przypomina tą Umtitiego - genialny stoper, świetne występy, nowy kontrakt i potencjał na kolejne kontuzje. Oby koniec historii był zupełnie inny.

Taka prawda Araujo to będzie kolejna wielka legenda Barcelony, oby tylko kontuzje nie pokrzyżowały jego kariery. Niesamowite, że taki diament nam się trafił w obronie za grosze i tak się rozwinął. Nadal pamiętam jego debiut i czerwoną kartkę.

@Veysel Dobrze gada - polać mu!

Już zapomnieli o Gavim ? przecież jest taki sam.