Joan Laporta: Jeśli chodzi o rywalizowanie, zaangażowanie i bycie zwycięzcą, nikt nie przebije Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2023, 21:30

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Fundacja Barça Genuine, która ma drużynę złożoną z osób z niepełnosprawnością umysłową, zaprezentowała dziś swoją kadrę na sezon 2023/2024. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Joan Laporta oraz Ronald Araujo, który jest ambasadorem tego zespołu.

Podczas wydarzenia przedstawiono też film dokumentalny o najbardziej emocjonalnych momentach poprzednich rozgrywek, z upamiętnieniem postaci Franchu trenera-psychologa, który zmarł w poprzedniej kampanii. Araujo, który zastąpił Sergiego Roberto w roli ambasadora (pierwszym był Gerard Piqué w sezonie 2021/22), osobiście zabrał głos na scenie.

– To zaszczyt móc reprezentować Fundację, są wzorem dla nas wszystkich, dumą klubu. Zastąpienie Sergiego to zaszczyt, jest świetnym kolegą, osobą z klubu, która bardzo dobrze zna wszystkie wartości, jakie tu obowiązują. Jestem bardzo szczęśliwy, że mnie wybrali – powiedział Urugwajczyk, który odniósł się również do ostatniego meczu z Porto w Lidze Mistrzów. – Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy zrobić ten pierwszy krok związany z wywalczeniem awansu. To był pierwszy cel dla klubu, a dla mnie włożenie opaski kapitańskiej to był zaszczyt, ale też odpowiedzialność. Jesteśmy zadowoleni, ale musimy iść dalej, mamy przed sobą wielkie wyzwania i jesteśmy na nie przygotowani.

Laporta wyraził dumę względem jednego z kapitanów Barcelony i powiedział sportowcom z Barça Genuine, że mają z kogo brać przykład. – Jeśli chodzi o rywalizację, zaangażowanie i bycie zwycięzcą nikt nie przebije Ronalda Araujo. Proszę o aplauz dla niego.

Prezydent podsumował też działalność Barça Genuine. – Barça zrobiła krok naprzód w dziedzinie zaangażowania społecznego. W pierwszym sezonie zadziwiliście wszystkich, szczególnie swoim sposobem bycia, zaangażowaniem i duchem zespołowym. Ponadto okazał się sukcesem. Drugi sezon ponownie sprawił, że poczuliśmy się dumni, ponieważ wykazaliście zdolność przezwyciężenia trudności, co niewielu byłoby w stanie zrobić. To, czego doświadczyliście, z pewnością posłuży wam na sezon 2023/2024. Wyzwanie trwa. Za każdym zawodnikiem i zawodniczką stoi godna podziwu historia pokonywania trudności. Ból spowodowany brakiem zwycięstwa, doznawaliście kontuzji, musieliście sobie poradzić ze śmiercią kolegi i przyjaciela… Lubicie wygrywać, dlatego jesteście w Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mes que un club :)
« Powrót do wszystkich komentarzy