Szatnia Barcelony: João Cancelo jest zwierzęciem w zakresie rywalizacji

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2023, 20:00

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

João Cancelo jest na ustach wszystkich po swoim popisowym występie w spotkaniu z Porto. Javi Miguel, będący blisko szatni Barcelony ze względu na swoje słynne już relacje z Xavim, przedstawił nastawienie drużyny względem Portugalczyka.

Dziennikarz ASa podaje, że szatnia definiuje Cancelo jako „zwierzę w zakresie rywalizacji”. „Nigdy się nie męczy, to prawdziwy atleta” – podkreślają specjaliści ds. przygotowania fizycznego, którzy zwracają też uwagę na dobrą wydolność i regenerację defensora. „To zawodnik, który najlepiej i najszybciej regeneruje się po maksymalnym wysiłku” – mówi się w szatni. Xavi również swego czasu chwalił nadzwyczajne zdolności fizyczne Cancelo.

Nic dziwnego, że Portugalczyk potrafił tak błyszczeć w pojedynku z Porto, mimo że w ostatnich 15 spotkaniach Barcelony grał od pierwszej minuty, a tylko cztery razy schodził z boiska przed czasem. A do tego miał przecież cztery występy z rzędu od pierwszej minuty w reprezentacji. Mimo to pojawiają się już pewne sygnały alarmowe, a Cancelo przyznał, że od kilku meczów czuje przeciążenie mięśni uda. Dlatego Xavi musi bardzo uważać, żeby nie przesadzić, bo nawet świetnie dysponowany fizycznie piłkarz może zostać zajechany.

Miguel pisze, że Cancelo wyróżnia się również pod względem mentalnym. Trudno nie przyznać mu racji, biorąc pod uwagę, jaką determinacją wykazywał się 29-latek w skomplikowanym dla zespołu starciu z Porto. Cancelo jest urodzonym zwycięzcą, niepodatnym na presję, a jak sam piłkarz przyznał, krytyka prasowa na niego nie wpływa. Oczywiście jego boiskowa bezczelność czasem przechodzi w chaos i niedokładność, ale takie są właśnie elementy składowe tego gracza, a przecież Barça na gwałt potrzebuje kogoś, kto będzie w stanie robić różnicę na boisku.

Miguel podsumowuje, że w Portugalczyku Xavi znalazł bocznego obrońcę, którego od dawna szukał, a dodatkowym plusem zawodnika jest jego wszechstronność. Dzięki niej Cancelo może występować na obu flankach. Pojawiają się nawet spekulacje, czy 29-latek nie zastąpi Alejandro Balde w wyjściowym składzie Blaugrany. Głos w tej sprawie można zabrać w tym artykule.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cancelo wyrywa się ze wszelkich obecnych norm.
To zawodnik ulicy, który po prostu jak ma ochotę podać to poda zewniakiem, jak ma ochotę dryblować to drybluje jako ostatni. Wygasający gatunek. Jest bardzo bezczelny i nie wymięka, a nasi zawodnicy 10 razy pomyślą zamiast podać piłkę. Sam Hazard mówił, że on na boisku nie myśli, to intuicja.
« Powrót do wszystkich komentarzy