Pedro Rodríguez: To żadna nowość, że powrót do Barçy byłby dla mnie czymś niesamowitym

Mateusz Doniec

29 listopada 2023, 18:30

Jijantes

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz i wychowanek FC Barcelony Pedro Rodríguez udzielił dziś wywiadu dla Gerarda Romero na kanale Jijantes. Obecny zawodnik Lazio poruszył wiele tematów związanych zarówno z nim samym, jak i z drużyną Blaugrany.

Pedro RodríguezPracujemy krok po kroku i cieszymy się tą Ligą Mistrzów, na którą zasłużyliśmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że przebrnęliśmy przez fazę grupową i zakwalifikowaliśmy się do 1/8 finału.

- Kiedy masz pozytywną dynamikę, stawiasz czoła meczom w bardzo łatwy sposób. Kiedy jesteś w negatywnej dynamice, podchodzisz do meczów w znacznie trudniejszy sposób, niemal ze strachem.

- Jest coraz więcej meczów, kalendarz jest napięty. Nie przywiązujemy wystarczającej wagi do tego, co trzeba zrobić, aby wygrać ligę lub Ligę Mistrzów, trzeba być bardzo konsekwentnym przez cały sezon.

- W futbolu chodzi o cykle: Dream Team, nasza era z Pepem... Myślę, że nadejdzie kolejna złota era. Do Barçy weszła grupa bardzo dobrych młodych zawodników i myślę, że wniosą oni bardzo pozytywną dynamikę.

- Lamine Yamal ma w sobie wielką błyskotliwość i dużo pewności siebie. Bardzo ważne jest, aby jego otoczenie pomogło mu stawić czoła rzeczom, które będzie musiał przeżyć, a które nie są łatwe, jak na przykład porażki czy niezdobywanie bramek.

- Miałem wielu kolegów z drużyny, którzy bardzo mi pomogli, jak Puyol, Xavi, Andrés... to byli bardzo czyści gracze, którzy pomogli mi w dyscyplinie i zachowaniu jako osoba. Może teraz nie ma takiego szczęścia.

- Myślę, że czytanie, co się pisze w mediach społecznościowych, może wpłynąć na to, że zawodnik czuje presję, trudniej jest się odizolować. Zawsze ważne jest, aby nie unikać tego rodzaju problemów, zwłaszcza psychicznych.

- Wszystko, co zostało wygenerowane między Pepem i Mou, Barçą i Realem Madryt, sprawiło, że te tamte Klasyki były jednymi z najchętniej oglądanych w historii. Mieliśmy przytłaczającą dominację nad Realem. To był najlepszy okres w mojej karierze...

- Cristiano zapytał mnie "Kim jesteś?"...? Myślę, że to coś, co stworzyła prasa, aby zrobić z tego wielką sprawę. To było zabawne, śmiałem się i zawsze temu zaprzeczałem, ponieważ nic takiego nigdy się nie wydarzyło.

- Wielu zawodników boi się odejść z Barçy, ponieważ ich kariera "dobiega końca". A ja uważam odwrotnie, bardzo fajnie jest wyjechać do innych krajów i lig i przystosować się do innych rodzajów futbolu.

- To żadna nowość, że powrót do Barçy byłby dla mnie czymś niesamowitym. Mam wiele miłości do tego klubu. Wiem, że jestem w sile wieku, a klub przechodzi trudny okres i to komplikuje sprawy. Chciałbym tego na zakończenie kariery.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Definicja właściwego człowieka na właściwym miejscu. Nie miał jakichś ponadprzeciętnych umiejętności ale zawsze umiał się znaleźć i był mega skuteczny. Do tego wygląda na fajnego gościa. Świetne wspomnienia starych dobrych czasów.
« Powrót do wszystkich komentarzy