Boniek o Lewandowskim: Proces starzenia pięknych kobiet - a sportowcy to są "piękne kobiety" - nigdy nie jest łatwy

Mateusz Doniec

29 listopada 2023, 20:00

Foot Truck

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w dość ciekawych słowach skomentował kiepską formę Roberta Lewandowskiego w wywiadzie na kanale Foot Truck. "Proces starzenia pięknych kobiet - a sportowcy to są "piękne kobiety" - nigdy nie jest łatwy" - powiedział Boniek.

"Proces starzenia pięknych kobiet - a sportowcy to są "piękne kobiety" - nigdy nie jest łatwy. Bo w naszej pamięci, w naszych sercach mamy zdjęcie tej kobiety, która była piękna, młoda, ładna, a potem... proces starzenia. To samo jest z piłkarzami. Nas nie interesuje, jak się zestarzeje piłkarz no name, tylko jak się zestarzeje Robert Lewandowski i kilku innych. Nie da się ukryć, że ten proces kiedyś następuje" - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim na kanale Foot Truck.

"W wieku 35-36 lat Robert Lewandowski jakby dzisiaj grał w Arabii Saudyjskiej, to uważam, że by się znakomicie bawił, strzelał bramki i inaczej by do tego podchodził. Natomiast granie w Barcelonie... w momencie, gdy przechodził do Barcelony, mówiłem, że to jest ryzykowny krok. Bo nigdy nie będzie miał takiej pozycji, jaką miał w Bayernie. Stare drzewa nie jest łatwo przesadzać... są pewne ryzyka. Natomiast Robert został królem strzelców. Musi do tego podejść spokojnie, czasu nie oszukasz" - uważa Boniek.

"Jest mu troszeczkę trudniej, wynika to z wielu powodów. Każdy zawodnik może mieć czasami obniżkę formy. Wiadomo, że jego status w Barcelonie jest trochę inny niż w Bayernie. W Barcelonie musi ciągle coś udowadniać. Poza tym w Bayernie wszystko było zrobione dla Roberta, pod niego. Robert był takim terminalem, który łączył wszystko. [...] I wszyscy tam tak funkcjonowali wokół niego. Na koniec już się zaczęło to niektórym nie podobać, zaczęły się szpilki" - stwierdził były prezes PZPN.

Pełna rozmowa poniżej. Fragment o Lewandowskim zaczyna się w okolicach 37. minuty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trwa na żywo FCBarca.com On Tour 2 - Napoli #21
Rafał Kowalczyk x Michał Gajdek prosto z Neapolu
Zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=Hg-KXOJPCxw

Porównanie do drzewa chyba niektórym się spodoba bo we wtorek drewniaków dostał od nie jednego xd

Ten to ma zdanie na każdy temat, sadzić czy może już zbierać, rodak a może obcokrajowiec, jako trener kadry. Przed wyborem top, ale tylko do czasu dezercji. Irytujący człowiek.

Nikt nie starzeje się tak, że wystarczy wyjechać na parę tygodni do Kataru i wraca się starym, bez sił i umiejętności do grania. Były piłkarz powinien to wiedzieć. Krach Lewego jest niewytłumaczalny, ale można powoli tracić wiarę, że w systemie Xaviego on się odrodzi. W tej drużynie w ataku jedynymi piłkarzami, którzy ze sobą potrafili współpracować to był Lewy I Felix. Przez dwa mecze, bo taktyka Xaviego i tego ich oduczyła.

Pierwszy sezon w Barcelonie miał naprawdę dobry. Zdobył koronę króla strzelców oraz przyczynił się do wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii. W sumie tak naprawdę dobre było tylko pół roku. Podciągnąłem to pod sezon skoro zostały osiągnięte wymienione wyżej sukcesy.
Pytanie brzmi czy było warto kupować 34 letniego zawodnika za 45 mln + 5 mln zmiennych na jeden dobry sezon. Nie potrafię na to jednoznacznie odpowiedzieć ale taka kwota z tak dużymi problemami finansowymi to jednak pokaźna inwestycja.
Jeśli się nic nie zmieni do końca sezonu to najlepszym rozwiązaniem byłoby rozstanie w lecie o ile piłkarz nie zechce dostać pozostałej kasy z kontraktu.
Oby Roque stanął na wysokości zadania dosyć szybko. Takiego dołowania podstawowego środkowego napastnika w Barcelonie to ja nie pamiętam. Jak sobie przypomnę w jakich okolicznościach byli wypychani z drużyny Eto'o czy Suarez i o ile lepsi do samego końca byli od obecnego Lewandowskiego to aż wstydzę się za klub jak ich potraktował
konto usunięte

Nie jestem fanem Lewego, ale szanuje jego dorobek w karierze. Tylko zastanawiam jak musi byc złe zeby sam doszedł do wniosku ze czas na Arabię albo MLS. To nie wstyd to kolej rzeczy.

Powiem tak, to prawda że wieku się nie oszuka, ale informacje o końcu Lewego są jak na razie przesadzone, mocno przesadzone, tym bardziej widać to na tle jego młodszych kolegów, nie powalają.

"jakby dzisiaj grał w Arabii Saudyjskiej, to uważam, że by się znakomicie bawił, strzelał bramki i inaczej by do tego podchodził."

Może go natchnie :)

Lewy już powoli przestaje nadawać się do grania na wysokim poziomie .Narracja ryżego była inna jak Lewy dopiero przychodził do Barcy.Kto pamięta ten wie co wąsaty rudzielec pieprzył.