João Cancelo z idealną notą od SofaScore, Lewandowski z większą liczbą strat niż celnych podań [Statystyki i ciekawostki pomeczowe]

Dariusz Maruszczak

28 listopada 2023, 23:30

MisterChip

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Najważniejsze liczby dzisiejszego wieczoru to te oznaczające przewagę Barcelony nad rywalami, które dają Katalończykom pewny awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przyjrzyjmy się też innym ciekawym statystykom z tego spotkania, z uwzględnieniem kluczowej roli João Cancelo.

  • Pedri dzięki asyście do Cancelo po raz pierwszy od 2,5 roku miał bezpośredni udział przy bramce w Lidze Mistrzów.
  • W pierwszej połowie Lewandowski miał więcej strat (6) niż celnych podań (5), podobnie jak João Felix (7:5). W drugiej połowie Polak stracił piłkę 15 razy przy zaledwie 12 dokładnych zagraniach.
  • Na Montjuïc było dziś 43 533 kibiców.

  • João Felix strzelił już trzy gole dla Barcelony w tej edycji Ligi Mistrzów, co oznacza wyrównanie jego najlepszego wyniku w karierze.
  • Jak podaje MisterChip, para Cancelo – Felix jest pierwszym od 2015 roku duetem Portugalczyków, którzy strzelili gola w tym samym meczu Ligi Mistrzów, grając dla klubu spoza Portugalii. Ostatnim razem takiej sztuki dokonali Andre Gomes i… Cancelo w spotkaniu Valencii.
  • Noty SofaScore zwykle nie powinny stanowić kluczowego argumentu w dyskusji o postawie piłkarzy, ale akurat w tym przypadku można przyznać rację algorytmom tego portalu. Cancelo miał perfekcyjną notę dzięki znakomitym statystykom.

  • Barcelona od dwóch miesięcy nie wygrała wyżej niż jednym golem i nie zdobyła więcej niż dwóch bramek w meczu.
  • Sara Gündoğan z wymowną relacją na Instagramie:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje się że Cancelo zrobiłby więcej na pozycji napastnika niż fatalny Lewandowski. Jak zobaczyłem go( Roberta) przy linii bocznej boiska gdy akcja była napędzana to mi ręce opadły i pierwsze co mi przyszło do głowy to to że gość w ogóle nie kuma gry Barcelony, jest obcym ciałem w zespole.

Raphinha musi więcej grać bo im więcej minut spędzi na boisku tym lepiej mu to idzie i nie czarujmy się Yamal to pieśń przyszłości narazie jak wchodzi na boisko to myśli o tym jak zostać bohaterem.Takie świetne wejścia do drużyny jak miał on czy Fati nie służą dobrze młodym piłkarzom ,za dużo jest wokół nich szumu i zaczynają wierzyć, że już osiągnęli poziom wyższy niż miał Messi w najlepszym swoim okresie .

Był jaki był, ale przynsjmniej walczył dla drużyny, i tak wolę go niż, tego "rekina młota" a w grudniu Xavi dostanie pod choinkę, brazyliskie dziecko, a wtedy to gole wypadną jak z rogu obfitości

Lewandowski to dno, Raphinia jest kilka centymetrów wyżej, Ferran na podobnym poziomie. Yamala nie biorę pod uwagę bo w jego wieku wszystko można a nic się nie powinno oczekiwać i zostaje nam Felix który w ataku daje cokolwiek… Aczkolwiek nie jest to zawodnik który ma reguralnosc, ale na tle naszych napastników jedyny cos wnosi…