Oficjalnie: Gavi przeszedł już operację więzadła krzyżowego [Aktualizacja 12:24]

Mateusz Doniec

28 listopada 2023, 12:12

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Drużyna FC Barcelony przygotowuje się właśnie do meczu Ligi Mistrzów z FC Porto, a Gavi... do operacji więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Zgodnie z doniesieniami mediów dziś 19-latek ma przejść zabieg.

Dziś w Hospital de Barcelona Gavi podda się operacji zerwanego więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Operacja zostanie przeprowadzona przez doktora Joana Carlesa Monllau, który wcześniej operował m.in. Philippe Coutinho, Martína Braithwaite'a czy Carlesa Puyola. Więcej na temat doktora Monllau w tym artykule.

Pomocnika czeka następnie długi proces rekonwalescencji sięgający zdaniem ekspertów od 8 do nawet 10 miesięcy. Wychowanek wróciłby zatem do drużyny na początku przyszłego sezonu.

Aktualizacja

12:24 Javi Miguel z dziennika AS, który ma powiązania ze sztabem medycznym Barçy, poinformował, że nie było konieczności usuwania łąkotki zewnętrznej. Gavi ma pauzować od 8 do 9 miesięcy.

12:22 Oficjalny komunikat klubu:

Gavi przeszedł udaną operację zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Przeszedł również zabieg zszycia łąkotki. Operację przeprowadził dr Joan Carles Monllau pod nadzorem klubowych służb medycznych.

12:12 Victor Navarro informuje, że operacja Gaviego zakończyła się sukcesem. Twała ok. trzy godziny.

10:05 Jak donosi Victor Navarro, przed godziną 7:00 Gavi, wraz z agentem Ivanem De la Peñą, przybył do szpitala w Barcelonie, a właśnie teraz jest operowany przez dr. Monllau pod nadzorem służb medycznych Barçy. W południe klub ma wydać komunikat.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

oby się wszystko udało i szybkiego powrotu do zdrowia
« Powrót do wszystkich komentarzy