Sport: Porto straszy powtórzeniem sytuacji z meczu z Eintrachtem

Michał Gajdek

21 listopada 2023, 08:40

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

14 kwietnia 2022 roku to jeden z najbardziej bolesnych dni w najnowszej historii FC Barcelony. Piłkarze odpadli z rozgrywek Ligi Europy, przegrywając 2:3 z Eintrachtem Frankfurt (w pewnym momencie było już 0:3), ale prawdziwie pamiętne wydarzenia miały miejsce na trybunach Camp Nou, na których było pełno niemieckich kibiców. Sport ostrzega, że sytuacja może się powtórzyć podczas najbliższego spotkania Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto.

Oczywiście trudno spodziewać się, że Portugalczycy również pojawią się w Barcelonie w sile 25-30 tysięcy kibiców. Jednocześnie, w tym sezonie Barça swoje mecze rozgrywa na Stadionie Olimpijskim, którego pojemność jest o połowę mniejsza niż ta na Camp Nou i wynosi ok. 50 tysięcy widzów.

Zgodnie z regulacjami UEFA, Barça przekazała gościom 2700 wejściówek, co odpowiada 5% pojemności stadionu. O ile podczas pozostałych meczów fazy grupowej, z Royal Antwerp oraz Szachtarem Donieck, sektor gości nie był wypełniony, tak Portugalczycy wykupili wszystkie bilety w zaledwie parę godzin. Ich cena wynosiła 55 euro (kibice Barcelony w Porto płacili 27 euro) i były one przeznaczne tylko dla aktualnych posiadaczy karnetów na mecze Smoków na Estadio do Dragao.

Sport powołuje się na źródła z Portugalii, które wskazują, że do Barcelony przyleci dużo więcej fanów Porto, którzy będą próbowali nabyć bilety na sektory przeznaczone dla kibiców gospodarzy. Na chwilę obecną możliwy jest jeszcze zakup wejściówek na kilka sektorów. Wprawdzie klub po sytuacji z meczu z Eintrachtem przedsięwziął pewne środki ostrożności (blokada możliwości zakupu biletu z IP z Portugalii, możliwość niewpuszczenia na stadion osób z barwami gości), ale nie wydają się one trudne do obejścia.

Pozostaje mieć nadzieję, że ostatecznie na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie pojawi się komplet fanów gospodarzy, co rzecz jasna samo z siebie spowoduje niemożność zakupu biletów przez kibiców gości. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wtedy ciulesy odsprzedawali sporo swoich biletów. Na bramkach nikt dowodów nie sprawdza.

@K69 tak jest na każdy mecz. Kwestia tego, czy później ktoś to sprawdza na bramkach, ja się jeszcze nie spotkałem.

Jak chcą zobaczyć porażkę smoków to zapraszam

@Rifek o to chodzi, żeby właśnie nie odsprzedawać biletów. Nie można nikomu zabronić kupna na podstawie narodowości, bo jest to sprzeczne z prawem. Ale wymogiem jest wspieranie barcelony, co potwierdzasz przy kupnie biletu, a więc mogą cię nie wpuścić jeśli nosisz np. barwy innego klubu

@K69 a kupowałeś w ostatnim czasie? bo to weszło w życie bodajże od początku zeszłego sezonu. system kupowania biletów na wszystkie mecze wygląda teraz tak, że musisz podać dane osobowe, bo inaczej nie przyślą ci biletu (to z kolei następuje dopiero ok 24h przed meczem).

byłem na wszystkich domowych meczach w tym roku, zabierałem znajomych w różny sposób, więc naprawdę trochę tego potestowałem ;)

Po prawdzie gdyby jakąś 1/3 stadionu zajęli kibice Porto, to nie byłaby to „wina” nich samych ani zarządu klubu. To byłaby raczej wina tych miejscowych leniuszków, którym jest zbyt zimno, zbyt ciemno, zbyt wysoko, zbyt daleko i co tam jeszcze, byle nie dotrzeć na Montjuïc.

@michalgajdek a jak to prawnie ogarnęli, że w tym przypadku obywatela Portugalii mają prawo nie wpuścić a obywateli innych krajów UE wpuszczają? To chyba niezgodne z prawem unijnym?

@Kreegen ale jak to prawnie ogarnęli, że obywatela Portugalii mają prawo nie wpuścić a obywateli innych krajów wpuszczają? Czy chodzi o to, że socios nie mogą odsprzedawać biletów? Bo jeśli tak, to najwyższa pora, żeby przeszli na elektroniczne karty i problem zniknie.

@michalgajdek Rozumiem. Nie, w tym roku to mój pierwszy mecz.
Tak czy inaczej, jeśli władzom będzie zależało na porządku, to mają wszelkie narzędzia aby do frankfurtowych sytuacji nie doszło.
Na pewno większe niż mieli w przypadku tamtego meczu, wtedy takich wymagań przy zakupie nie było.

@bari_94 od tamtego pamiętnego meczu, na LM sprawdzają dokumenty na wejściu

@michalgajdek na żadnym ligowym nie musiałem podawać takich danych

Żeby kupić bilet na ten mecz należało również podać narodowość, oraz nr dokumentu tożsamości. To już wydaje się nieco trudniejsze do obejścia niż nr IP.