Kolejny piłkarz Barcelony z występem od pierwszej do ostatniej minuty podczas przerwy reprezentacyjnej

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 22:41

1 komentarz

Fot. Getty Images

Kolejny piłkarz Barcelony rozegrał 90 minut w meczu swojej reprezentacji. Tym razem mowa o Andreasie Christensenie, który spędził na boisku pełne spotkanie wyjazdowe Danii z Irlandią Północną.

Skandynawowie grali już praktycznie o nic, ponieważ dzięki zwycięstwie ze Słowenią w poprzedniej kolejce zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie i awans na mistrzostwa Europy. Co prawda, Christensen grał w tym miesiącu nieco mniej, gdyż w barwach Barcelony wziął udział tylko w konfrontacji z Szachtarem, ale 27-latek w obecnym sezonie zmagał się z różnymi dolegliwościami, więc każdy taki występ stanowi ryzyko kontuzji. Na szczęście tym razem nie doszło do żadnego urazu.

Mecz nie był jednak szczególnie przyjemny dla Christensena, ponieważ jego ekipa przegrała 0:2 po bramkach Isaaca Price’a i Diona Charlesa. Obrońca Barcelony mógł zachować się lepiej zwłaszcza przy drugim trafieniu, ponieważ nie przeciął dośrodkowania skierowanego do strzelca. Christensen znów zaimponował skutecznością podań (95%), których w całym spotkaniu posłał aż 130. Defensor wygrał 3 z 5 pojedynków, miał 8 strat, 5 wybić piłki, dwa przechwyty i dwa odbiory. Oddał nawet jeden celny strzał na bramkę i zablokował jedno uderzenie rywali.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On akurat ostatnio nie grał za wiele bo w jego miejsce wskoczył Inigo także dobrze mu zrobi to, że zagrał cały mecz dla Danii.