Giovani Lo Celso może wrócić na celownik Barcelony po kontuzji Gaviego

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 16:15

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media nie mają większych wątpliwości, że po kontuzji Gaviego ważniejszym celem dla Barcelony na styczeń staje się pozyskanie pomocnika, a nie przybycie Vitora Roque. Nie ma jeszcze pewności, jak klub postanowi sprostać absencji 19-latka, ale pojawiło się już nazwisko gracza, który mógłby dołączyć do drużyny.

Mundo Deportivo podkreśla, że Barcelona nie zamierza sprowadzać nikogo dla samego faktu przeprowadzenia transferu, tylko musi to być przemyślana operacja. A przeprowadzenie takowej będzie bardzo trudne ze względu na sytuację finansową klubu i niechęć innych ekip do oddawania swoich graczy w połowie sezonu. Taki piłkarz musiałby zatem raczej nie być stałym elementem swojej drużyny, a skoro nim nie jest, to można kwestionować jego przydatność w takim zespole jak Barca.

Kataloński dziennik podaje jednak przykład zawodnika mającego problemy w klubie, który mógłby zastąpić Gaviego. Mowa o Giovanim Lo Celso, którym Barcelona interesowała się od dłuższego czasu. Latem Xavi widział Argentyńczyka w roli uzupełnienia kadry jako pomocnika mogącego grać bliżej bramki rywala i tam finalizować akcje. Ostatecznie Lo Celso został w Tottenhamie, ale jego sytuacja w tym klubie nadal jest zła - w tym sezonie spędził na boisku raptem 83 minuty. W czterech pojedynkach nie mógł wziąć udziału z powodu kontuzji.

Mimo wątpliwości co do obecnej wydajności Lo Celso taka operacja miałaby pewne pozytywne aspekty. Przede wszystkim wypożyczenie Argentyńczyka mogłoby być na rękę wszystkim zainteresowanym stronom. 27-latek zyskałby możliwość częstszych występów, a Tottenham mógłby liczyć na poprawienie jego wartości w kontekście ewentualnej sprzedaży. LaLiga nie byłaby dla Lo Celso czymś nowym, ponieważ grał już w tych rozgrywkach w barwach Villarrealu i Betisu. Warto dodać, że pomocnik nadal jest powoływany do reprezentacji Argentyny, choć głównie pełni funkcję rezerwowego.

Według Mundo Deportivo Lo Celso wciąż jest ceniony w Barcelonie, a jego profil pasuje do roli zastępcy Gaviego. Zobaczymy, na jaką opcję zdecyduje się Barca, która może też postawić na młodszego gracza ze swojej szkółki. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kontuzja Gaviego to tragedia więc proszę nie róbmy drugiej tragedii tym transferem bo to może być przesyt tragicznych wiesci

Jak to jest, że taki Real ma plagę teraz kontuzji i nie planuje wzmocnień w zimowym okienku mimo, że kase mają sporą. My za to kasy brak, a planujemy uzupełnienie Gaviego skoro mamy duzo pomocników...

Pomocników mamy w szkółce pełno.
Jeśli ściągniemy jakiegoś Lo Celso kosztem Roque to już totalnie nie wierzę w tą drużynę.Tym bardziej mając Lewego u schyłku kariery oraz Ferrana,który gra dobrze raz na 10 spotkań...

po co kupować zapchaj dziurę? Wciąż priorytetem powinen być DM, kontuzja Gaviego tylko to wzmacnia. Jak nabędziemy porządnego DMa to na ofensywną pomoc mamy Fermina, Gundo, De Jonga i Pedriego.