Oficjalnie: Barcelona poinformowała, że Gavi zerwał więzadło krzyżowe!

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 12:33

150 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona potwierdziła w oficjalnym komunikacie kontuzję Gaviego. Pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę.

Zgodnie z informacją przedstawioną przez klub, Gavi całkowicie zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawej nodze. Doszło również do kontuzji łąkotki zewnętrznej, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację zdrowotną zawodnika. Według doktora Ripolla może to oznaczać absencję dłuższą niż 8 miesięcy. Barça oświadczyła również, że Gavi w najbliższych dniach przejdzie operację, po której zostanie przedstawiony kolejny komunikat. Javi Miguel z ASa też uważa, że pomocnik będzie poza grą przez około 8-9 miesięcy.

Gaviemu można przesłać wyrazy wsparcia na oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam jak Xavi zerwał więzadło w najgorszym dla siebie momencie... Przez to ominęła go niezwykle udana walka naszego klubu w Lidze Mistrzów za kadencji Franka Rijkaarda (pamiętna wygrana z Arsenalem). Zdążył wykurować się na mistrzostwa świata z Aragonesem. Myślę, że to był początek jego niezwykłej kariery. Mam nadzieję, że młody Gavi podąży śladami mistrza !!!

@brudziana zakrzywiona rzeczywistosc. Xavi wrocil za wczesnie, grał w kratke bo ciagle mial problem z kolanem.

@MOLESTA To prawda pamiętam że wrócił do gry po zaledwie 5 miesiącach.

@MOLESTA oczywiście masz rację, ale wrócił i grał na 100%. Podobnie było z Iniestą który chciał grać zawsze, ale odbiło się to na jego psychice o czym sam wielokrotnie opowiadał. Mam nadzieję, że nie popełnią z Gavim błędu ze zbyt szybkim powrotem na boisko.

@matirix20 wtedy nie było tak wielu meczy co teraz. Paranoją jest to, że dzieciaki po 18-19 lat są zajeżdżani do granic wytrzymałości.
« Powrót do wszystkich komentarzy