Oficjalnie: Barcelona poinformowała, że Gavi zerwał więzadło krzyżowe!

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 12:33

150 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona potwierdziła w oficjalnym komunikacie kontuzję Gaviego. Pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę.

Zgodnie z informacją przedstawioną przez klub, Gavi całkowicie zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawej nodze. Doszło również do kontuzji łąkotki zewnętrznej, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację zdrowotną zawodnika. Według doktora Ripolla może to oznaczać absencję dłuższą niż 8 miesięcy. Barça oświadczyła również, że Gavi w najbliższych dniach przejdzie operację, po której zostanie przedstawiony kolejny komunikat. Javi Miguel z ASa też uważa, że pomocnik będzie poza grą przez około 8-9 miesięcy.

Gaviemu można przesłać wyrazy wsparcia na oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie oszukujmy się. To jest koniec kariery dla Gaviego : )

Brawo Barcelona! Brawo de la Fuente!

@karol130197 za co brawa dla Barcy bijesz ? To nie jest ich blad tylko trenera repki ze nie zdjal go tylko pozwolil mu grac nadal.
I ta kontuzja nie jest przez zajechanie pilkarza

@karol130197 również niestety się na to nastawiam... po takiej kontuzji malo kto wrócił do topu swojej formy... pozostaje trzymać kciuki. A tym baranom z Fify trzeba pogratulować zajazdu dla wszystkich zawodników, wystarczy spojrzeć na kontuzje poszczególnych zawodników z topowych lig.

@karol130197 chłopak ma 20 lat, Jego kariera się jeszcze na dobre nie zaczęła i mało kto w Jego wieku gra już na takim poziomie. Nie da się przesadzić że to koniec Kariery. Sezon ma już i tak z głowy więc ma czas na rehabilitację i dojście do siebie, młody organizm też się szybciej regeneruje więc ja myślę i mam nadzieję że wyjdzie z tego jeszcze silniejszy.

@Ronad10 no tylko, że ponad 90% graczy po takich kontuzjach nie wraca nawet do podobnej formy. To koniec kariery może być

@michal26 których i w jakim wieku? Wirtz wrócił niedawno i gra całkiem nieźle, Xavi też wrócił po zerwaniu więzadła i grał całkiem nieźle, patrząc na charakter Gaviego to nie ma opcji żeby odpuścił i żeby to mógł być koniec kariery.

@Ronad10 masz chociażby przykład Fatiego. Taki najbliższy. Wiek nie ma tutaj aż takiego znaczenia, bo owszem, młody organizm szybciej się rehabilituje, ale tracisz ROK z gry. To jest BARDZO wiele.
Były ostatnio badania wrzucane tutaj na stronie

@michal26 Fati nie zerwal więzadła

@Faro ale masz rozerwanie łąkotki.
Plus tutaj nie chodzi o stricte kontuzję, co rozbrat z placem. To jest rok przerwy. Potem powrót do kontuzji, uraz psychiczny, niechęć do ryzykowania. Owszem. Gavi może mieć mental na wysokim poziomie i uda mu się. Wątpię jednak. Ja bym traktował go jako piłkarz, który pewnego poziomu nie przeskoczy

@michal26 a wedlu mnie da rsde, on poprawil gre z pilka w tym roki, w tamtym tylko biegał wiec może zmienic sposób gry nieco, takie wiezadlo dobrze zrobione nienmusi powodować rożnicy tylko właśnie kwestia powrotu bo podobno im dłużej to sie goi tym lepiej
« Powrót do wszystkich komentarzy