Brzydkie zachowanie Roberta Lewandowskiego względem Lamine Yamala? [Aktualizacja 18:50]

Mateusz Doniec

13 listopada 2023, 18:50

275 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona pokonała Deportivo Alavés 2:1 po dublecie Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik przełamał w końcu złą passę meczów bez zdobytej bramki i jednocześnie dał drużynie zwycięstwo. W trakcie meczu doszło jednak do niemiłego incydentu z udziałem Lewego i Lamine Yamala.

W 72. minucie meczu Barça - Alavés, przy wyniku 1:1, Lamine Yamal popisał się ładną indywidualną akcją, którą zakończył jednak prostym do obrony strzałem. Ustawiony na 15. metrze Robert Lewandowski wskazał od razu 16-latkowi, że powinien do niego podać. Yamal chciał wtedy "zbić piątkę" z polskim napastnikiem, lecz ten go zignorował.

twitter.com/Fichajemercato/status/1723772530983325885

Oczywiście nie można wykluczyć, że z emocji towarzyszącym meczowi Lewandowski po prostu nie zauważył ręki wystawionej przez wychowanka Barçy. Jeśli jednak Polak celowo zignorował Lamine Yamala, mocno gryzie się to z opinią "opiekuna młodzieży" w Barcelonie. Choć może się to wydawać drobnostką, dla tak młodego 16-letniego zawodnika mogło być to deprymujące, kiedy gracz takiej rangi nie chciał przybić mu piątki. Widać zresztą, że Lamine był po tym zdezorientowany.

Aktualizacja

21:02 Lepsze ujęcie na całą sytuację. Wydaje się, że Lewandowski doskonale widział gest Lamine Yamala. Widzimy również, że irytacja Polaka zaczęła się wcześniej.

A wy co o tym sądzicie?

13 listopada

18:50 Jak podaje Sport, Lewandowski i Lamine Yamal byli zaskoczeni, jak wielkie reperkusje medialne miała powyższa sytuacja. Obaj piłkarze rozmawiali na ten temat w szatni w sposób zrelaksowany i przyjazny. Zarówno Lewandowski, jak i Lamine uważaj tę sprawę za zwykłą anegdotę meczową i zgadzali się, że muszę częściej szukać się na placu gry. Zawodnicy mają dobre relacje, co potwierdził dziś Robert Lewandowski.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zachował się jak najgorszy burak, pępek świata. Znalazła się drewno gwiazda z humorami. Jest kompletnie bezproduktywny, bez formy i te dwa gole niczego nie zmieniają. Ferran wywalczył.wiecej w 10 min niż on przez cały mecz. Zamiast młodego wspierać to drze japę bo on musi gola strzelić

@czarnatom Robert nam 3 punkty uratował, nie gra najlepiej, ale wskaż mi kogoś lepszego w ofensywie z lepszymi liczbami XD ale zresztą widzę, że popularne zdanie powielasz na jego temat, jak się mu noga powinie to jest opluwany, hejt hejt hejt

"Te dwa gole niczego nie zmieniają" +3 punkty

@sevs niczego odnośnie jego formy i produktywności na boisku

@culedawid jest bez formy i zachował się jak idiotą w stosunku do Yamala. Wczesniej do Xaviego
« Powrót do wszystkich komentarzy