Leo Messi: Lamine Yamal z pewnością będzie walczył w przyszłości o Złotą Piłkę

Dariusz Maruszczak

31 października 2023, 13:11

L'Equipe

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Magazyn L’Equipe opublikował wywiad z Leo Messim, w którym Argentyńczyk wymienił potencjalnych zwycięzców Złotej Piłki w przyszłości. Oprócz wskazania głównych kandydatów do nagrody crack z Rosario zwrócił również uwagę, że w przyszłości o wyróżnienie powalczy również Lamine Yamal. 36-latek odniósł się też do tematu swojej rywalizacji z Cristiano Ronaldo.

Dziennikarz L'Equipe zapytał Messiego, kto będzie pretendować do zdobycia Złotej Piłki w kolejnych latach. - Jest kilku zawodników, w nadchodzących latach może być piękna walka. Haaland, Mbappe, Vinícius… Wielu młodych, którzy stoczą piękną walkę przy następnych Złotych Piłkach. Lamine Yamal, który jest bardzo młody i już gra w Barcelonie, będąc w głównej roli, z pewnością też powalczy o którąś. Będą też inni piłkarze, ponieważ zawsze pojawiają się nowi dobrzy zawodnicy. Myślę, że nadchodzi bardzo piękny etap do cieszenia się nim z zewnątrz.

Argentyńczyk wypowiedział się też na temat rywalizacji z Cristiano Ronaldo. - To zawsze była bardzo piękna „bitwa” pod względem sportowym. Karmiliśmy się wzajemnie, ponieważ obaj bardzo lubimy rywalizację, a on też zawsze chciał wygrywać wszystko. To była bardzo piękna epoka dla nas i dla ludzi, którzy lubią futbol. To, co robiliśmy przez tyle czasu, ma dużą zasługę, ponieważ, jak zwykło się mówić, łatwo jest tam dotrzeć, a trudniej się utrzymać. Utrzymywaliśmy się na szczycie przez 10-15 lat, a to jest bardzo trudne. To spektakularne i miłe wspomnienie dla wszystkich, którzy cieszą się futbolem.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co do Yamala to oczywiscie moze tak w przyszłości byc ale nie musi. Sporo juz młodych supertalentow widzieliśmy co równie szybko jak odpalały to gasły.
« Powrót do wszystkich komentarzy