Lothar Matthäus: Zwycięstwo Messiego jest niezasłużone, ten wybór jest farsą

Dariusz Maruszczak

31 października 2023, 14:15

Sky Deutschland via Sport

43 komentarze

Fot. Getty Images

Całe mnóstwo osobistości świata futbolu gratuluje Leo Messiemu zasłużonej ósmej Złotej Piłki. Są jednak ludzie, którym najwyraźniej z jakiegoś powodu nie w smak przyznawanie laurów Argentyńczykowi. Wśród nich są Lothar Matthäus i najwidoczniej również Cristiano Ronaldo.

Pierwszy z wymienionych udzielił wywiadu Sky Deutschland, w którym skrytykował wyniki wczorajszej gali. - Przez cały rok Haaland spisywał się lepiej niż Messi. Zwycięstwo Messiego jest niezasłużone. To jednak pokazuje, że mundial liczy się bardziej niż cokolwiek innego. Moim zdaniem Haaland był najlepszym piłkarzem w ostatnich 12 miesiącach, zdobył główne trofea z City i pobił rekordy bramkowe. Nie można pomijać Haalanda. Ten wybór to farsa, mimo że jestem fanem Messiego - powiedział Niemiec.

Co ciekawe, Matthäus również zdobył Złotą Piłkę w 1990 roku po wygraniu mistrzostw świata. Nie będziemy przeprowadzać szczegółowej analizy występów Niemca w sezonie klubowym, ale warto zwrócić uwagę, że jako gracz Interu w pierwszej połowie tamtego roku nie brał nawet udziału w europejskich pucharach, ponieważ jego ekipa przegrała z Malmö w pierwszej rundzie Pucharu Mistrzów. Nerazzurri odpadli też z Pucharu Włoch, a w Serie A zajęli trzecią pozycję, wskutek czego Matthäus w kolejnym sezonie 1990/1991 grał jedynie w Pucharze UEFA.

W mediach społecznościowych krąży też informacja, że Cristiano Ronaldo polubił wpis, w którym znany z nieokiełznanego fanatyzmu dziennikarz ASa Tomas Roncero skrytykował nie tylko 8. Złotą Piłkę Leo Messiego, ale też zakwestionował dwie inne edycje, w których Argentyńczyk sięgał po nagrodę. Warto skonfrontować to zachowanie z wypowiedzią cracka z Rosario na temat rywalizacji z Portugalczykiem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ronaldo zawsze piekła dupa o ZP. Wydaje mi sie, ze jego relacja z realem madryt upadła jak Modrić zgarnął ZP gdzie Ronaldo mial wtedy lepszy sezon niz chorwat
« Powrót do wszystkich komentarzy