Transferowe plany Barcelony na lato 2024 roku [Aktualizacja 13:40]

Mateusz Doniec

10 października 2023, 12:00

Sport

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Lluis Miguelsanz z dziennika Sport, dyrekcja sportowa Barçy postawiła sobie za cel sprowadzenie latem 2024 roku nowego piwota. Xavi nadal chciałby pozyskać Martína Zubimendiego z Realu Sociedad, ale wydaje się, że klub pójdzie w innym kierunku. Deco przeczesuje rynek w poszukiwaniu młodego zawodnika, który ma już pewne doświadczenie na najwyższym poziomie i którego potencjał jest niepodważalny.

W trudnej sytuacji ekonomicznej ubiegłego lata Barça zdecydowała się wstrzymać poszukiwania długoterminowego następcy Sergio Busquetsa. Xavi poprosił o gracza na najwyższym poziomie, ale finanse na to nie pozwoliły i ostatecznie zdecydowano się na podpisanie kontraktu z Oriolem Romeu, graczem, który gwarantuje pewien poziom (choć ostatnio spada na niego krytyka), ale ma krótki kontrakt. Latem 2024 roku ma dojść do kolejnej próby pozyskania klasowego defensywnego pomocnika.

Na stole pojawiają się już pewne nazwiska, ale nie ma ostatecznej decyzji. Barça wie jednak, że musi działać szybko, aby pozyskiwać talenty, ponieważ nie może konkurować finansowo z innymi klubami. Na liście, która jest analizowana, znajdują się już konkretne nazwiska. Decyzja na temat tego, kogo klub powinien sprowadzić, może mieć kluczowe znaczenie dla nadchodzących lat.

Na tej krótkiej liście znajdują się według Sportu Arthut Vermeeren z Royal Antwerp FC, Gabriel Moscardo z Cortinhians i Sergi Altimira (na zdjęciu), który podpisał tego lata kontrakt z Realem Betis i którego sztab trenerski Blaugrany próbował jeszcze pozyskać w ostatniej chwili, ale bez powodzenia. W klubie zwraca się uwagę na jego rozwój na początku sezonu w barwach Verdiblancos. Jeśli jego talent eksploduje, może stać się poważnym kandydatem do wzmocnienia środka pola Dumy Katalonii. Barça ma również na liście dwóch francuskich zawodników (których nazwisk nie podano) i kilku graczy, którym kończy się kontrakt.

Jednym z nich jest Guido Rodríguez, który nie przedłużył jeszcze umowy z Realem Betis, ale dyrekcja sportowa nie ma co do niego jasności ze względu na jego wiek (latem 2024 roku będzie miał 30 lat). Klub woli postawić na kogoś młodszego. Wilfred Ndidi (26 lat) z Leicester był brany pod uwagę, ponieważ klub ma o nim bardzo dobre raporty i nie przedłuży kontraktu. Mimo to jest to zawodnik, który cieszy się już sporym zainteresowaniem i wydaje się, że Bayern Monachium może również o niego powalczyć.

Pomysł polega na tym, aby wszystko było jasne do końca tego roku. Według Sportu nawiązano już kontakty z niektórymi graczami z tej listy, aby rozpocząć negocjacje. Jest bardzo prawdopodobne, że Barça będzie musiała dokonać sprzedaży, aby móc kupować piłkarzy, ale wszyscy zgadzają się, że pozyskanie młodego pomocnika jest niezbędne. Xavi liczy na to, że Oriol Romeu będzie w stanie poprowadzić zawodnika, który przybędzie, ze względu na jego inteligencję taktyczną i ważną rolę w szatni.

Aktualizacja

13:40 Moises Llorens (ESPN): Oprócz piwota Barcelona będzie chciała sprowadzić latem 2024 roku również po jednym nowym bocznym obrońcy na każde skrzydło. Klub przygląda się szczególnie piłkarzom, których umowa wygasa w 2024 i 2025 roku. Jeśli chodzi o konkretne nazwiska, to Barcelonie zaoferowany został Joshua Kimmich (umowa do 2025 roku) i podoba się on klubowi. Dyrekcja sportowa nadal jest zainteresowana również Juanem Foythem (umowa do 2026 roku).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ndidi powinien być dla nas priorytetem, bez względu na Bayern.
Powinniśmy pozyskać go za wszelką cenę.
« Powrót do wszystkich komentarzy