Oficjalnie: Nacho został zawieszony na trzy mecze i nie zagra w El Clásico

Mateusz Doniec

3 października 2023, 18:36

RFEF

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Komitet Rozgrywkowy podjął decyzję o nałożeniu trzymeczowego zawieszenia na Nacho w następstwie ostrego wejścia obrońcy w Portu, za które otrzymał czerwoną kartkę na Montilivi w minioną sobotę. Tym samym kapitan Realu Madryt nie zagra w El Clásico 28 października.

Nacho Fernández został "zawieszony na trzy mecze za zastosowanie niebezpiecznego zagrania powodującego obrażenia, które ograniczają sprawność poszkodowanego, z dodatkową grzywną w wysokości 1050 euro dla klubu i 600 euro dla sprawcy (artykuł 122)" -  czytamy w decyzji Komitetu Rozgrywkowego RFEF. Kapitan Realu Madryt sfaulował ostro Portu w ostatnim meczu Girona - Real Madryt na Montilivi, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Tym samym obrońca opuści z powodu zawieszenia najbliższe trzy mecze ligowe z Osasuną u siebie, z Sevillą na wyjeździe i przede wszystkim z El Clásico na Bernabéu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W premier leage dostal by min 6 ale Perez od dawna oplaca kogo trzeba zeby byc uprzywilejowanym . Za tak bandycki faul sam bym mu zrobil taki sam na boisku i zapytalbym sie czy nie za lekko

Chyba sędziowie przestali się bać, skoro Perez na świeczniku. Zobaczymy jak to się potoczy, moim zdaniem będzie odwołanie i duuuużyyyy cud jeśli odrzucą apelację

kąśliwy coś dla naszych przeciwników ale myśle że jutro będzie przeproszenie od ligi za niesłuszne zawieszenie .

klasyk to na Montjuic mordy :)

wypłaci się z tej kary własnymi środkami?

Spokojnie, odwołają się i zmniejszą Mu do 2 żeby na klasyk był dostępny.

Halo, gdzie żart?

Czyli żeby zrobić sobie 3-meczowe wakacje, możesz albo podrapać się po nosie, albo połamać rywala brutalnym wślizgiem. Pepe lubi to.

Tyle samo ile Lewy, za podrapanie się po nosie.
Ta liga mnie wykończy xDDDDDDDD

El clasico gramy na Montjutic.

Jak dla mnie powinno być trochę więcej, ale to LaLiga. Co się dziwić.