Gavi - od gry z dziećmi ze skromnego katalońskiego klubu do zganienia Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

2 października 2023, 21:00

Twitter, Mundo Deportivo

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ostatnie doniesienia medialne stanowią bardzo dobre odzwierciedlenie charakteru Gaviego. Telewizja DAZN pokazała, jak młody pomocnik nie waha się zganić Roberta Lewandowskiego w trakcie meczu z Sevillą. Tymczasem w mediach społecznościowych wyszła na światło dzienne ciekawa historia związana z 19-latkiem.

Ujawnił ją trener żeńskiego zespołu CF Imperio, który ma profil na Twitterze o nazwie „Balon o Barbarie”. Ten klub powstał w 1982 roku, a jak czytamy na stronie internetowej „jego misja od początku ma charakter całkowicie społeczny”. Szkolenie zawodników jest tam traktowane priorytetowo, aby „wyciągać dzieci z ulicy”. Cała dyrekcja i sztab szkoleniowy CF Imperio pracuje na zasadzie wolontariatu. Wspomniany szkoleniowec podkreśla, że ten skromny klub od lat walczy, mając do dyspozycji najmniejsze środki w całej Katalonii.

A mimo to chłopcy i dziewczyny trenujące w tym zespole mieli okazję pograć z kimś takim jak Gavi. Trener ujawnił, że udało się poznać młodego pomocnika Barcelony podczas nagrywania kampanii do kilku filmików w mediach społecznościowych z udziałem zawodników obojga płci. Co ciekawe, Gavi miał wejść na boisko w kapturze na głowie, a młodzi gracze byli zaskoczeni obecnością gwiazdora. Szkoleniowiec tłumaczy, że niektórzy nadal mówią, że to był najlepszy dzień w ich życiu.

twitter.com/BalonoBarbarie/status/1708814274791882905

Trener zwraca również uwagę, że wokół Gaviego powstały różne stereotypy dotyczące tego, że jest zdystansowany, zarozumiały czy ma poczucie wyższości. Tymczasem jego zdaniem zawodnik został po grze, aby podpisać koszulki i buty oraz zrobić sobie zdjęcia z wszystkimi, cały czas z dobrą miną i uśmiechem, traktując innych z bliskością.

Gdy trzeba, Gavi potrafi jednak pokazać charakter. Wyłapały to kamery telewizji DAZN, na których zdaniem Mundo Deportivo widać, jak młody pomocnik gani Roberta Lewandowskiego w końcówce meczu z Sevillą za jego niepotrzebny faul. „Robert, cholera. Nie rób tam faulu, do cholery. Człowieku!” - powiedział 16 lat młodszy zawodnik. Oczywiście taki epizod zupełnie nie świadczy o jakimś braku szacunku, to po prostu normalna sytuacja boiskowa, a Gavi i Lewandowski niejednokrotnie pokazywali już, że łączą ich bardzo dobre relacje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiedziałem, że Gavi zna język polski. Tylko jeszcze ma braki, bo nie zna innych słów w takich momentach, pewnie z czasem i to opanuje ;)

A kim tu jest lewandowski żeby mu nie było można uwagi zwrócić?

Dobra mentalność by zostać kapitanem ;-)
konto usunięte

walczak jak Gattuso

Od czasów Bojana jeszcze żaden nasz wychowanek nie wzbudził we mnie tyle pozytywnych emocji. Na boisku agresywny wobec zawodników przeciwnika, wulkan energii połączony ze świetną techniką i dobrym przeglądem pola. Liczę, że w niedalekiej przyszłości będzie jednym z kapitanów Barcy.

No i świetnie! On i Ania to jedyni, co potrafią postawić Roberta do Pionu! Brawo!
A tak na poważnie, możliwe, że rosnie wreszcie kapitan z 'jajami', bo od czasu Pujola to same 'ciepłe kluchy' mieliśmy ostatnio*
(*coś się zmienia --> Mats/Ronald)

Widać u niego dojrzałość, może być w przyszłości kapitanem

Kot , kocur, kociamber =GAVI

założę się, że na wślizgu nieraz wjechał tam dzieciakowi jakiemuś na tym asfalcie

najmniej barceloński wychowanek z naszych , mam na myśli charakter i tą nieustępliwą wole walki , zawsze brakowało takich zawodników , niemniej ciesze sie ze wkoncu sie ktoś taki pojawił , a i z piłką też swoje robi

Robert, cholera. Nie rób tam faulu, do cholery. Człowieku!” - powiedział 16 lat młodszy zawodnik.

Redaktor pomyślał o Yamalu a nie Gavim :D

W tym sezonie widać u niego spory progres jeśli chodzo o skilla czysto piłkarskiego

Przyszły kapitan. Oby się rozwijał jak najlepiej. Vamos Gavi!

kocham go (15 znaków )

Wspaniały chłopak. Zna swoją wartość, nie kładzie po sobie uszu bo gra z najlepszymi bądź przeciwko takim. Dajesz Gavi!!!

Byłoby pięknie jakby został naszym nowym Puyolem

Pamietam pomysły, że przy dobrej ofercie by go sprzedali XD
Oczywiście chodzi o la bambe

Znacznie się poprawił jeśli chodzi o skilla. Już nie jest tylko zawadiaką

Czasami można zapomnieć, że mowa tutaj o nastolatku. Gavi jak na swój wiek jest naprawdę charakterny, na boisku nikogo się nie boi. I niech to w sobie pielęgnuje, bo właśnie dzięki temu ma tak dobry charakter do sportu. I tak jak powiedział Xavi na jednej z konferencji pomeczowych - Gavi jest sercem obecnej Barcelony.

W uniwersum polskiej piłki 20 latek ma jeszcze czas na pokazanie talentu a w Hiszpanii ciagna zespoły 16 17 itd nastolatki...

sergio ramos pomocy

Patrząc na Gaviego to on nie ma sufitu, wymiata w każdej kategorii. Dla mnie najlepszy piłkarz młodego pokolenia :)

Złoty chłopak, uwielbiam go